• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Alleluja! Jak to kiedyś zostało już powiedziane, za Watchmenów bylibyśmy w stanie wybaczyć Snyderowi pięć kolejnych, nieudanych filmów. I mimo że z tych pięciu pozostały mu jeszcze tylko dwa, to za reżyserem nadal ciągnie się przepiękny zapach neo-noirowej poetyki popularnych Strażników. Świadomi tej zależności są także jego koledzy po fachu. Taki na przyklad Scott Derrickson, reżyser gorąco przyjętego Doktora Strange'a, w niedawnej twitterowej dyskusji z internautami dał wyraz swego uwielbienia dla dzieła Snydera, mówiąc wprost i bez ogródek:

Watchmen. Strażnicy to absolutne arcydzieło.

 

Oczywiście w wolnym, liberalnym świecie nie wszyscy dzielą podobne opinie, ale akurat tutaj coś musi być na rzeczy, skoro zdecydowana większość internautów przyznała rację Derricksonowi. A reżyser Doktora Strange'a wie co mówi, bo jego film również zakrawa o miano takiego mini arcydzieła - w końcu 90% na Rotten Tomatoes nie zbiera pierwszy lepszy chłystek. Tak więc zamiast wieszać psy na ostatnich dokonaniach Snydera, przychylmy się do propozycji Derricksona i obejrzyjmy raz jeszcze to niesamowite intro.

Źródło: Twitter / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

 

Wiesz, co z tym zrobić


Tomasz Małecki

Tomasz Małecki

Redaktor

O mnie:

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Rene Clair, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Ludzie w konwersacji:
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz jest nie opublikowany
    Paragelia · 2 months ago
    Nie powiem bo Watchmen mają jeden z najlepszych Opening'ów jakie widziałem a tak na marginesie to Snyder już się wypalił i dziwię się,że WB po takich gniotach jakie zrobił wciąż w niego wieży i dają mu robić JL.Powinni dać za reżysera Nolana niech ma wolną rękę i coś by z tego było

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.