• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Gdy tylko hollywoodzkie wytwórnie biorą się za remakowanie filmów podnosi się larum społeczności, aby tylko zapobiec ruszaniu, dotykaniu i nawet patrzeniu w kierunku pozycji tzw. klasycznych. No ale nie słuchają się nas, burżuje zawszone. Bo choć komedia sensacyjna pt. Prawo jazdy z 1988 roku uchodzi dziś w wielu kręgach za film kultowy, to już wkrótce swój remake otrzyma. I to jeszcze w dodatku z rąk tego samego producenta - Johna Davisa.

licensetodriveinstructorFot. kadr z filmu Prawo jazdy

Szczegóły produkcji nie są oczywiście jeszcze znane, ale podobno tym razem w głównych rolach ujrzymy (a jakże) przedstawicielki płci pięknej, a sam film ma zaoferować nie lada twist. W takiej konfiguracji za jego celowość odpowiedzialni będą w dużym stopniu scenarzyści, a ci tutaj, czyli Alish Brophy oraz Scott Miles, również maczali palce przy oryginale. Wychodzi na to, że szykuje się spotkanie przyjaciół po latach!

Oryginalne Prawo jazdy opowiadało historię 16-letniego Lesa Andersona, który desperacko pragnąc legalnie wyruszyć na szosę Cadillakiem jego dziadka zapomniał, że testy na prawo jazdy wcale nie są takie proste. Oblewa je, ale zamiast przysiąść do nauki to zabiera swoją dziewczynę w podróż wspomnianym wehikułem. No i wtedy zaczyna się dziać...

Źródło: empireonline.com / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Prawo jazdy

 

Wiesz, co z tym zrobić


Tomasz Małecki

Tomasz Małecki

Redaktor

O mnie:

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Rene Clair, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.