• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Chiński film akcji w reżyserii Jinga Wu nie przestaje zadziwiać. W swoim trzecim tygodniu dystrybucji Wolf Warrior 2 po raz kolejny zdominował międzynarodowy rynek kinowy, będąc najpopularniejszym filmem weekendu. Po 18 dniach wyświetlania obraz ma na koncie aż 682,5 miliona dolarów. Czyni go to trzecim, najlepiej zarabiającym filmem na jednym rynku. Jedynie dwa tytuły mogą pochwalić się wyższym wynikiem wypracowanym w pojedynczym kraju. Są to Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy (936,7 mln. dolarów w USA) oraz Avatar (760,5 mln. dolarów w USA). Także o ile do VII epizodu Sagi Wolf Warriorowi 2 nieco brakuje, tak wyprzedzenie widowiska science fiction w reżyserii Jamesa Camerona wydaje się bardzo prawdopodobne. Jeśli obraz trafi też na rynki europejskie, jego wynik może jeszcze wzrosnąć. Jednakże wszystko zależy od formy dystrybucji. W Stanach Zjednoczonych obraz doczekał się premiery w limitowanej ilości kilkudziesięciu kopii, zarabiając jedynie niecałe dwa miliony dolarów.

Dla zainteresowanych warto przypomnieć, że Wolf Warrior 2 to epicki film sensacyjny opowiadający o byłym żołnierzu najelitarniejszego oddziału specjalnego na świecie - Wilczych Wojowników. Główny bohater (Jing Wu) po odejściu z wojska próbuje wieść spokojne życie w Afryce, lecz nie może przymykać oka, jak miejscowa ludność jest ciemiężona przez sadystycznych, zachodnich kapitalistów pod przywództwem bezwzględnego Big Daddy (Frank Grillo). Gdy dodatkowo sprawy nabierają osobistego charakteru uśpiony wojownik rusza wyzwolić sąsiadów i uratować żonę.

Zobacz również: Triple Threat - pierwszy zwiastun kapitalnego filmu kopanego

źródło: deadline.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krzysztof Warzała

Krzysztof Warzała

Dziennikarz

O mnie:

Miłośnik prawdziwego kina, a nie tych artystycznych bzdur. Jeśli masz ciekawy temat do opisania, pisz tutaj - [email protected]


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.