• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
zajawka reklama

XIX-wieczna nowela Oscara Wilde doczekała się już mnóstwa filmowych adaptacji, ale o takiej to pewnie autor oryginału nawet nie śnił! Za jej reżyserię odpowie bowiem Annie Clark, powszechnie znana pod swym artystycznym pseudonimem St. Vincent, która ma zamiar wprowadzić do tej zmurszałej już opowieści nie lada twist. Otóż w jej interpretacji Dorianem Grayem zostanie kobieta, co oczywiście przekabaci nam wydźwięk całości w wiadomy sposób - opowieść o hedonistce z wyższych sfer pozwoli reżyserce na niepohamowaną eksplorację i nieustanne przewartościowywanie standardów kobiecego piękna. A mając w pamięci poprzedni, debiutancki projekt filmowy Clark, czyli horrorową antologię XX, możemy spodziewać się tym razem naprawdę ciekawego zjawiska. No przynajmniej będzie stylowy i mroczny, co już dodaje mu na starcie +10 do zajefajności.

clarkFot. materiały prasowe

Portal Variety donosi ponadto, że do pomocy Clark przy scenariuszu zostanie oddelegowany David Birke, który ostatnio wsławił się swoim wkładem w kontrowersyjny projekt Paula Verhoevena pt. Elle. Przewidywana data premiery ani pierwsze informacje obsadowe jeszcze nie są znane, ale możecie być pewni, że ich nie przegapimy. A przynajmniej ja na to nie pozwolę!

Sama Annie Clark lub St. Vincent (jak kto woli) znana jest przede wszystkim ze swoich intrygujących występów muzycznych, choć ostatnio - jak zresztą widać - zainteresowała się konceptem sztuki totalnej opatentowanej swego czasu przez Richarda Wagnera. Nazwy gatunkowe przypisywane konkretnym nurtom w dzisiejszej muzyce są dość nieostre, ale w jej przypadku można mówić o daleko posuniętym indie rocku lub indie pop, jeśli coś takiego w ogóle istnieje. A zresztą, sami sprawdźcie jeśli jeszcze nie mieliście okazji z nią poobcować!

Źródło: variety.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Tomasz Małecki

Tomasz Małecki

Redaktor

O mnie:

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Rene Clair, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.