Mary, Queen of Scots – pierwsze zdjęcie Saorise Ronan w roli Marii Stuart

W Szkocji ruszyły zdjęcia do produkcji Mary, Queen of Scots, filmu biograficznego o Marii I Stuart, Królowej Szkotów. W rolę główną wciela się Saoirse Ronan, aktorka znana z takich filmów jak Brooklyn, Nostalgia anioła czy Grand Budapest Hotel. Pierwsze zdjęcie Ronan, w pełnej charakteryzacji, możecie zobaczyć poniżej.

Saoirse Ronan jako Maria Stuart

Zobacz również: Outlaw King – nowy film Netflixa o szkockim królu znanym z Bravehearta

Mary, Queen of Scots opowie burzliwe życie charyzmatycznej Marii Stuart. Kobiety, która mając 16 lat, została królową Francji, a w wieku lat 18, wdową. Po śmierci męża młoda Maria powraca do Szkocji w celu odzyskania prawa do tronu. Jednak jej kraj jest pod panowaniem Elżbiety I, co więcej, Maria, będąc zagorzałą katoliczką i przeciwniczką protestantyzmu, nie jest zbyt mile widziana na tronie i staje się bezpośrednią przyczyną wybuchu powstań antykrólewskich. Królowa Szkotów ucieka do Anglii, gdzie zostaje pojmana i oskarżona m.in. o spisek przeciwko życiu Elżbiety I. Po 19 latach więzienia Maria zostaje skazana na śmierć.

Oprócz Ronan w filmie grają również: Margot Robbie jako Elżbieta I, Jack Lowden (Dunkierka), Joe Alwyn (Najdłuższy marsz Billy’ego Lynna), Martin Compston (Brud) Brendan Coyle (Downton Abbey), David Tennant (Doctor Who, Broadchurch), Guy Pearce (Memento).

Na stanowisku reżyserskim zasiadła debiutantka, Josie Rourke. Scneariusz sporządził Beau Willimon (Idy marcowe, House of Cards) na podstawie książki biograficznej autrstwa Johna Guya zatytułowanej My Heart is My Own: The Life of Mary Queen of Scots. Data premiery jest nieznana.

Źródło: comingsoon.net / Ilustracja wprowadzenia: Working Title Films

Redaktor

Miłośniczka kina nowej przygody, komedii i filmów gangsterskich. Zakochana w miłosnej trylogii Linklatera, La La Land, Ostatnim Mohikaninie, Szklanej pułapce i Drive. Najlepsze seriale? Przyjaciele, Młody Papież, The Wire, Buffy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?