• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Portal The Hollywood Reporter donosi, że reżyser Stephen Daldry (Billy Elliot, Godziny) jest w trakcie rozmów na temat przygotowania filmu poświęconego Obi-Wanowi Kenobiemu - Mistrzowi Jedi z uniwersum Gwiezdnych wojen. Źródła, na jakie powołuje się strona, wskazują, że projekt jest w bardzo wczesnej fazie i nie ma jeszcze gotowego scenariusza. Gdyby doszło do zawarcia umowy, Daldry nadzorowałby rozwój filmu i proces powstawanie scenariusza przy udziale Lucasfilmu. Nie wiadomo tylko, czy Ewan McGregor ponownie wcieliłby się w postać Mistrza Jedi. Aktor jednak wiele razy deklarował chęć powrotu do tej roli.

Film o Obi-Wanie Kenobim jest jednym z wielu projektów, jakie znajdują się w planach Disneya i Lucasfilmu. Byłaby to kolejna produkcja, obok Łotra 1 i powstającego obrazu o Hanie Solo, należąca do historii antologicznych z uniwersum Gwiezdnych wojen. Mówi się także o stworzeniu filmów o Yodzie czy łowcy nagród Bobie Fetcie.

W Starej Trylogii Gwiezdnych wojen, Obi-Wan Kenobi (grany przez Aleca Guinessa) był wędrującym po pustynii pustelnikiem, który ostatecznie okazał się mądrym i potężnym szermierzem. Przez krótki okres czas szkolił młodego Luke'a Skywalkera, jednak ostatecznie zginął z ręki Dartha Vadera - swego dawnego ucznia. Wiele na temat przeszłości tej postaci mogliśmy dowiedzieć się z epizodów wchodzących w skład Nowej Trylogii (tutaj w Kenobiego wcielił się Ewan McGregor) oraz książek czy komiksów z uniwersum Gwiezdnych wojen (także tych należących obecnie do Legend).

Zobacz również: Film o Obi-Wanie Kenobim oficjalnie ogłoszony podczas Star Wars Celebrations?

Perypetie Mistrza Jedi przed wydarzeniami z Nowej nadziei zostały opisane w siódmym zeszycie komiksu Marvela zatytułowanego po prostu Star Wars. Przedstawiona w nim historia oparta została na dziennikach znalezionych przez Luke'a Skywalkera na Tatooine, w których Kenobi opisywał co robił, gdy zmuszony został do ukrywania się przed Imperium.

Obi wan comicFot. Marvel

Źródło: The Hollywood Reporter / Ilustracja wprowadzenia: Lucasfilm

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

Dziennikarz

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.