Joseph Gordon-Levitt porzuca projekt „Sandman”!

Wczoraj informowaliśmy Was o tym, że film „Sandman” znalazł nowego scenarzystę w postaci Erica Heisserera, który miał sporządzić ostateczną wersję tekstu (więcej informacji na ten temat znajdziecie TUTAJ), a dzisiaj z przykrością musimy poinformować, że Joseph Gordon-Levitt postanowił ostatecznie zrezygnować z projektu. Aktor miał być reżyserem i prawdopodobnie główną gwiazdą obrazu. Joseph Gordon-Levitt swoją rezygnację obwieścił światu długim oświadczeniem opublikowanym na Facebook’u. Ze wpisu można się dowiedzieć, że powodem odejścia aktora z filmu „Sandman” były wykluczające się wizje omawianego obrazu oczami utalentowanego filmowca i studia New Line. Komplikacje podobno zaczęły się w momencie, gdy Warner Bros. postanowił przekazać pieczę nad komiksami z katalogu Vertigo swoim podwykonawcom, czyli rzeczonej powyżej spółce.

Gordon

„Sandman”, który został wydany nakładem DC Comics’ Vertigo, doczekał się aż 75 tonów. Pierwszy z nich pojawił się już w 1989 roku. Epizodyczna antologia Gaimana koncentrowała się na alegorycznym bohaterze, którym był Sen. W papierowym pierwowzorze pojawili się również bracia i siostry wspomnianej postaci, znani jako Nieskończoność (Śmierć, Pragnienie, Rozpacz, Delirium, Zniszczenie i Przeznaczenie).

Dzieło „Sandman” to tylko jedna z wielu zbliżających się filmowych adaptacji prozy Neila Gaimana. Na przykład John Cameron Mitchell przeniesie na srebrny ekran krótką powieść pt. „How to Talk to Girls at Parties”. Gwiazdami produkcji są Elle Fanning, Nicole Kidman i Alex Sharp. Ponadto Gaiman współpracuje z Bryanem Fullerem w celu zekranizowania jego bestsellerowej książki, a mowa tutaj o „American Gods”.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wyróżniająca – materiały prasowe

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?