• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Jak grzyby po deszczu wyrastają wieści o kolejnych spin-offach z uniwersum Gwiezdnych Wojen! Wpierw otrzymaliśmy potwierdzenie, że zapowiadany od miesięcy Obi-Wan Kenobi rzeczywiście otrzyma swój własny film, potem nadeszły plotki o planowanych standalone'ach z mistrzem Yodą oraz Boba Fettem w rolach głównych, a teraz w tych kategoriach rozpatrywany jest największy i najstraszniejszy gangster galaktyki - Jabba the Hutt!

1 13Fot. kadr z filmu Gwiezdne Wojny - Powrót Jedi

Wieści te rozeszły się po internecie za pośrednictwem portalu Variety (czyli uznana marka), którego dziennikarze podobno dotarli do raportu Lucasfilm dotyczącego filmów już będących w produkcji. Nie ma oczywiście w nim żadnych szczegółów, ani nawet poziomu zaawansowania prac nad solowym Jabbą, co równie dobrze może oznaczać, że niniejszy pomysł został spisany na kartce przez podchmielonego członka zarządu a sam projekt zostanie wkrótce zezłomowany. Jeśli jednak rzeczywiście coś tu jest na rzeczy, to w efekcie naszym oczom ukazałyby się zręby zjawiska, którego jeszcze w kinie nie przerabialiśmy - jedna, wielka spin-offowa biblioteka filmowa. I cokolwiek by nie mówić o dojeniu marki Gwiezdnych Wojen do ostatniej kropli mleka bantha, to naprawdę byłoby to wydarzenie bez precedensu, zasługujące na miejsce we wszelkich podręcznikach do historii.

A może być też tak, że po prostu któryś z pracowników wytwórni jest fanem niemieckiego thrashmetalowego zespołu Sodom i chciał w czołówce filmu zamiast klasycznego intra Johna Williamsa umieścić kawałek o nazwie Jabba the Hutt. Skoro Disney idzie w nowe otwarcie, to czemu by nie miał tak zaszaleć? Ja, Kathleen, du machst das gut.

Źródło: variety.com / Ilustracja wprowadzenia: starwars.com

 

Wiesz, co z tym zrobić


Tomasz Małecki

Tomasz Małecki

Redaktor

O mnie:

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Rene Clair, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.