Willem Dafoe objaśnia techniczny aspekt kręcenia niektórych scen do Aquamana!

W rozmowie ze ScreenCrush, przy okazji promocji filmu Netflix zatytułowanego Death Note, Willem Dafoe wspomniał o swojej roli w Lidze Sprawiedliwości oraz Aquamanie. Przede wszystkim stwierdził, że filmowy Vulko nie będzie wyglądał, jak jego komiksowy pierwowzór z racji innej budowy ciała samego aktora. Pozostanie jednak mentorem i doradcą Arthura Curry’ego, czyli tytułowego Aquamana. Dafoe ujawnił też techniczny aspekt scen podwodnych, jakie zdołał zrealizować James Wan:

Większość scen, w których biorę udział, rozgrywa się pod wodą. Inne zaś nie. Jest tak wiele tych ostatnich, bowiem bardzo dużo rozmawiamy, a kręcenie scen pod wodą jest niepraktyczne z racji ograniczeń związanych z planem. Chodzi tu bardziej o przygotowanie scen podwodnych i dodanie określonych efektów dających wrażenie wszechogarniajacej toni. Nie kręcimy scen pod wodą, a raczej wykorzystujemy uprząże i liny. Jest tam ruch. Nie siedzimy udając, że znajdujemy się pod wodą. Pływamy i się poruszamy. To powinno wyjść świetnie.

Aquaman Dafoe

Zobacz również: Aquaman – Mera ucieka przed złymi Atlantydami na nowym zdjęciu z planu!

Gwiazdą Aquamana jest Jason Momoa. Aktor zadebiutował na srebrnym ekranie w rzeczonej roli w filmie Batman v Superman: Świt sprawiedliwości. Obraz wejdzie w skład kinowego uniwersum DC. Znajdują się w nim obecnie trzy produkcje – Legion samobójców, BvS i Wonder Woman. W niedalekiej przyszłości kinowe uniwersum DC zostanie rozszerzone m.in. o następujące pozycje: Justice League Part One i The Flash. Reżyserem widowiska został James Wan znany szerszej publiczności z Piły oraz Obecności. Twórca kręci film na podstawie własnego scenariusz, który współtworzył z Willem Beallem oraz Geoffem Johnsem. Z koeli producentem obrazu jest Peter Safran, a funkcję producentów wykonawczych pełnią Zack Snyder, Deborah Snyder, Rob Cowan, Jon Berg i wspomniany powyżej współtwórca filmowej fabuły – Geoff Johns.

W obsadzie Aquamana znajdują się: Jason Momoa – tytułowy bohater, Amber Heard – Królowa Atlantis Mera, nominowany do Oscara Willem Dafoe – doradca Vulko, Temuera Morrison – Tom Curry, Dolph Lundgren – Nereus, Yahya Abdul-Mateen – Black Manta, Patrick Wilson – Orm / Władca Oceanu, Ludi Lin – Murk, Michael Beach – Jesse Kane oraz zwyciężczyni Nagrody Akademii Filmowej Nicole Kidman – Atlanna.

Premiera Aquamana zaplanowana została na 21 grudnia 2018 roku.

Źródło: ComicBookMovie.com / Ilustracja wprowadzenia: CBR

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?