Glass – znamy opis crossovera Niezniszczalnego i Split!

Powstanie tego filmu wielokrotnie było zaznaczane przez M. Night Shyamalana, który nad scenariuszem pracował wiele lat. Już wkrótce będziemy świadkami finalnych wydarzeń w jego skromnym uniwersum, bowiem crossover Niezniczalnego z 2000 roku oraz tegorocznego Split pojawić się ma na dużym ekranie w 2019 roku. Jego tytuł brzmi Glass, a dziś poznaliśmy także opis fabuły filmu. Oto on:

Bruce Willis powraca jako David Dunn, Samuel L. Jackson jako Elijah Price, znany pod pseudonimem Mr. Glass. W obsadzie jest również James McAvoy, którego ponownie zobaczymy w roli Kevina Wendella Crumba, człowieka o mnogiej osobowości oraz  Anya Taylor-Joy jako Casey Cook – jedyna osoba, której udało się przeżyć spotkanie z Bestią. Rozwijając zakończenie zaprezentowane w filmie Split, Glass skupi się na Davidzie Dunnie, ścigającym nadludzkie wcielenie Crumba – Bestię, w wyniku czego dojdzie do serii niebezpiecznych spotkań. W międzyczasie z mroku wyłania się Price, który jest w posiadaniu sekretu istotnego dla losów obu mężczyzn. Producentami kulminacji blockbusterów są: M. Night Shyamalan, który jest także reżyserem i sceniarzystą filmu oraz Jason Blum, Ashwin Rajan, Marc Bienstock i Steven Schneider.

Znalezione obrazy dla zapytania mr glass

Zobacz również: Split – Ciekawostki

Oficjalna premiera Glass ma nastąpić 19 stycznia 2019 roku. Trzymamy kciuki, aby film trzymał poziom swoich poprzedników, a nie tych filmów Shyamalana, o których wolelibyśmy zapomnieć.

Źródło: theplaylist.net / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe – kolaż

Redaktor

W kinie szuka pozycji, która przebije Pulp Fiction, w telewizji - Breaking Bad oraz Rodzinę Soprano, w świecie gier - serie Bioshock oraz God of War.
Kontakt: d.dudek@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?