• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Ale nie martwcie się, Arnolda Schwarzeneggera nikt nie chciał ruszać. A nawet jak by chciał, to nie wiele by osiągnął... Tu rozchodzi się natomiast o posadę jego przeciwnika w drugiej odsłonie cyklu, znanej pod nazwą Terminator 2: Dzień sądu. Tym był zaś cybernetyczny przestępca i ulepszony prototyp terminatora T-1000, który przywdział wówczas twarz Roberta Patricka. Ale jak widać mógł także być nieco bardziej rozmuzykalniony. Kto wie, może nawet wyśpiewywałby swoje kwestie? No ale my tu sobie żartujemy, a podobno Billy'ego Idola, czyli ikonę brytyjskiego rocka, rzeczywiście rozpatrywano jako kandydata do niniejszej roli. A przynajmniej takie wnioski wyciągnął sam Robert Patrick, kiedy pewnego razu w warsztacie Stana Winstona (twórcy efektów specjalnych do filmu) ujrzał osobliwe zdjęcie muzyka:

Z tego co zrozumiałem, to Billy Idol był predestynowany do roli T-1000. Mogę wam tylko powiedzieć, że po tym jak to mnie zaangażowano, wizytowałem u Stana Winstona i tam dostrzegłem zdjęcie Billy'ego. Niestety jakiś czas wcześniej brał udział w wypadku motocyklowym, w którym mocno ucierpiała jego noga, wobec czego po prostu fizycznie nie dałby rady.

Terminator2 562PyxurzFot. kadr z filmu Terminator 2: Dzień sądu

To z pewnością jeden z najlepszych ostatnimi czasy scenariuszy typu "co by było gdyby...", ale chyba nikt nie będzie narzekał, że sprawy potoczyły się tak a nie inaczej. W końcu "chłodny" występ Patricka niejako stanowi o sile kultu, jakim cieszy się Terminator 2. Chociaż... Taki Billy Idol z tą swoją czupryną... Nah, to byłoby zbyt zabawne.

Źródło: hollywoodreporter.com / Ilustracja wprowadzenia: rollingstone.com

 

Wiesz, co z tym zrobić


Tomasz Małecki

Tomasz Małecki

Redaktor

O mnie:

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Rene Clair, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.