• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Zdobywca Oscara, Złotego Globu, detektyw, trener, a nawet bóg. Morgan Freeman zdążył zagrać w prawie stu filmach i jest jednym z najbardziej szanowanych aktorów wszechczasów, który działa również w akcjach charytatywnych! 21 stycznia, aktor otrzyma prestiżową Nagrodę Gildii Aktorów Ekranowych podczas corocznej gali, na której przyznawane są nagrody za wyjątkowe osiągnięcia w świecie filmu oraz telewizji. 

Trudno powiedzieć, że Freeman znany jest tylko z jednego filmu, ale każdy z nas najszybciej skojarzy go z rolami w filmach Skazani na Shawshank oraz Siedem. To właśnie one przyniosły mu największy rozgłos oraz poszanowanie w aktorskim zawodzie. Ceniona amerykańska krytyczka filmowa Pauline Kael określiła go mianem najwybitniejszego aktora amerykańskiego. 

Morgan FreemanFot. Materiały prasowe

Zobacz również: Uzbecki kryminał wycofano z kin, bo… nie było w nim Morgana Freemana

Upragnionego Oscara zdobył w 2005 roku za drugoplanową rolę w Za wszelką cenę, gdzie wcielił się w jednego z trenerów początkującej bokserki. Otrzymał również Złoty Glob oraz Srebrnego Niedźwiedzia w 1990. za udział w filmie Wożąc Panią Daisy.

Morgan Freeman udziela się również charytatywnie na rzecz pomocy ludziom, którzy ucierpieli podczas klęsk żywiołowych. Jego organizacja PLANIT NOW pomaga osobom, których domy i życia zostały zniszczone przez huragany oraz sztormy. Aktor podkłada głos w wielu kampaniach reklamowych mających zwrócić uwagę na kwestie dotyczące środowiska naturalnego. 

Źródło: variety.com / Ilustracja wprowadzająca: Materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Mateusz Dąbrowski

Mateusz Dąbrowski

Stały współpracownik

O mnie:

Czytelnik komiksów, pasjonat sztuki i fan dobrej rozrywki. Od filmów po gry, popkulturowy geek.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.