The Batman nie będzie częścią filmowego uniwersum DC? Liga Sprawiedliwości bez Lexa Luthora?

Filmy z uniwersum DC, które są realizowane przez wytwórnię Warner Bros. przeżywają od jakiegoś czasu pewne problemy. Liga Sprawiedliwości otrzymuje dokrętki i nowego reżysera, Flashpoint stracił dwóch twórców, a trzeci nie został jeszcze ogłoszony, Cyborg może nie dostać zielonego światła niezbędnego do dalszych prac, a The Batman okazuje się również zmagać z trudnościami. W wywiadzie udzielonym KCRW, Matt Reeves realizujący obraz o Człowieku-Nietoperzu, ujawnił, że jego produkcja rozgrywać się będzie poza znanym nam filmowym uniwersum DC:

Mam pewną wizję dotyczącą tego, co należałoby zrobić z Batmanem. W dodatku ten aspekt przemawia do mnie osoboście oraz to, że może z tego wyniknąć coś całkowicie innego. Gdy przedstawiciele Warner Bros. spotkali się ze mną, stwierdzili: „spójrz, to osobny film i nie jest częścią filmowego uniwersum”.

Ponadto, według początkowych doniesień portalu The Hollywood Reporter, The Batman miał okazać się produkcją nie tylko nie związaną z uniwersum, w jakim rozgrywa się akcja Ligi Sprawiedliwości, lecz także planowano obsadzić innego aktora niż Ben Affleck w roli tytułowego bohatera. THR oczywiście wycofało się ze swoich wcześniejszych słów. Redaktorzy dodali jednak do swojego materiału fragment, że obecnie „nie jest wiadomo, w jakim kierunku podąży projekt”. 

TheBatman

Zobacz również: Film o Jokerze i Harley Quinn znalazł reżyserów?

Co może to oznaczać dla filmowego uniwersum DC? Biorąc pod uwagę niedawne doniesienia na temat filmu poświęconego genezie Jokera wygląda na to, że Warner Bros. chciałoby przyciągnąć do filmów o superbohaterach czołowych reżyserów Hollywood i dać możliwość wcielenia się w konkretne postacie innym aktorom. Wszystko to odbyłoby się niezależnie od występów gwiazd, które grały już danych superbohaterów i nadal będą występować w przyszłych produkcjach z uniwersum DC. Może to być coś w rodzaju Elseworlds, które umożliwiało twórcom komiskowym pracę poza znanym im światem DC. Inną opcją dla wytwórni może być delikatny reset dotychczasowych produkcji, dzięki filmowi Flashpoint, w którym Flash zapobiegając dokonaniu się jednego wydarzenia z przeszłości, doprowadza do określonych zmian w przyszłości.

Ciekawą informację na temat filmowego uniwersum DC zaserwowała nam także strona Batman on Film. Wskazała ona na wycięcie scen z Lexem Luthorem granym przez Jessego Eisenberga w Lidze Sprawiedliwości i to pomimo jego obecnośći oraz relacji ze Steppenwolfem w Batman v. Superman: Świt sprawiedliwości. Oczywiście tę wieść również należy potraktować jako pogłoskę, z racji braku ich potwierdzenia przez samą wytwórnię.

Źródło: ComingSoon.net, Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: Warner Bros.

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?