• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Amazon Studios i Lionsgate opbulikowały pierwszy zwiastun nowego filmu Richarda Linklatera, twórcę nominowanego do Oscara filmu Boyhood. Mowa o Last Flag Flying, którego fabuła oparta jest na powieśc autorstwa Darryl Poniscan o tym samym tytule. Akcja filmu rozgrywa się w 2003 roku i ukazuje losy trzech weteranów wojny w Wietnamie, którzy spotykają się po latach w smutnych okolicznościach. W tych rolach występują Bryan Cranston, Laurence Fishburne i Steve Carell. Bohater zagrany przez tego ostatniego właśnie stracił syna, który służył podczas misji wojennej w Iraku. Niechcąc organizować mu pochówku na cmentarzu w Arlington, namawia on swoich towarzyszy do pomocy w przetransportowaniu trumny na wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych - na przedmieścia w New Hempshire.

Zobacz także: Robert Downey Jr. w nowym filmie Richarda Linklatera

Emocjonujący zwiastun Last Flag Flying poniżej:

Tematyka filmu świetnie koresponduje ze zmysłem Linklatera do ukazywania różnych postaci i ich człowiecześntwa. Zwiastun filmu jest dowodem na doborową formę aktorską trzech głównych bohaterów. Sama historia wydaje się doskonale wpisywać w dzisiejsze czasy, ciekawe jak ostanie odebrana przez publiczność. Z Linklaterem za kamerą, który dodatkowo jest współtwórcą scenariusza razem z Darryl Poniscan, możemy być pewni, że zarówno historia opowiedziana w filmie, jak i jej bohaterowie będą traktowani z największym szacunkiem, a jego reżyserka wrażliwość wydaje się w pełni odpowiadać temu emocjonalnemu kinu drogi z politycznym zwrotem akcji.

Last Flag Flying będzie miał premierę na Festiwalu Filmowym w Nowym Jorku 28 września 2017 roku.

Źródło: Facebook, collider.com / Ilustracja wprowadzenia: Amazon Studios/Lionsgate

 

Wiesz, co z tym zrobić


Kasia Gołębiewska

Kasia Gołębiewska

Stały współpracownik

O mnie:

Fanka różnorodnej twórczości filmowej - od Lyncha, poprzez Dolana aż po Tarantino. Uwielbia festiwale filmowe, w szczególności Camerimage, który od kilku lat gości w jej rodzinnym mieście.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.