Liga sprawiedliwosci

James Cameron krytykuje Wonder Woman!

Wonder Woman niedawno przekroczyło 800 milionów dolarów w światowym box office, stając się także pierwszym filmem z kinowego uniwersum DC, który został ciepło przyjęty zarówno przez fanów jak i krytyków. Zawsze znajdzie się jednak jakiś wyjątek – tym razem był nim James Cameron, który stwierdził, że obraz Patty Jenkins to krok wstecz dla feminizmu. 

Całe to klepanie się po plecach Hollywoodu wokół Wonder Woman to jakieś nieporozumienie. Ona jest uprzedmiotowioną ikoną. Nie mówię, że film mi się nie podobał, ale dla mnie to krok wstecz. Sarah Connor nie była pięknością. Była silna, miała problemy, była okropną matką, a cały szacunek widowni zdobyła swoim męstwem.

https://www.youtube.com/watch?v=Tgk_63b-Mrw

Zobacz również: Patty Jenkins powróci na stanowisko reżysera w Wonder Woman 2?

Reżyserka Wonder Woman postanowiła się odnieść do oskarżeń reżysera Titanica czy Avatara, gdzie stwierdziła, że niezrozumienie przez niego postawy Wonder Woman nie jest zaskakująca, gdyż Cameron… nie jest kobietą.

Niemożność zrozumienia przez Jamesa Camerona postawy Wonder Woman i tego, czym ta bohaterka jest dla kobiet na całym świecie, nie jest zbyt zaskakująca, bo chociaż to świetny filmowiec, nie jest kobietą. Bardzo doceniam jego aprobatę dla mojego filmu Monster i stworzenia silnej, lecz doświadczonej przez los kobiety. Ale jeśli kobiety zawsze będą przedstawiane jako harde, twarde a ich siła będzie wynikała z trudnego życia, stracą wielowymiarowość. Kobiety na całym świecie uwielbiają Wonder Woman, ponieważ jest atrakcyjna i kochająca. Wierzę, że kobiece bohaterki mogą i powinny być we wszystkim takie same jak męskie odpowiedniki. Nie ma złego lub dobrego typu silnej kobiety.  A ogromna kobieca widownia, dzięki której ten film stał się hitem, z pewnością sama może ocenić, czy Wonder Woman jest jej ikoną postępu.

Wydanie Wonder Woman w 4K, 3D Blu-ray, Blu-ray i na DVD już 19 września.

Źródło: people.com / Ilustracia wprowadzenia: people.com

Dziennikarz

Początkujący scenarzysta, zapalony publicysta i sfiksowany popkulturowiec.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta