• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Warner Bros. Animation po Batman i Harley Quinn postanowiło przenieść na duży ekran film animowany zrealizowany na podstawie komiksu z DC Elseworlds zatytułowany Gotham by Gaslight, który został stworzony w 1989 roku przez Briana Augustyna (scenariusz), Mike'a Mignolę (rysunek) i P. Craiga Russella (tusz). Wydawnictwo Egmont w 2004 przełożyło ten komiks dając mu tytuł: Gotham w świetle lamp gazowych. Jest to historia rozgrywająca się w Gotham City, mieście Batmana, w scenerii z końca XIX wieku, gdzie dominują tajemnice oraz zabobony. Na udostępnionym materiale, pochodzącym z wydania DVD i Blu-ray Batman i Harley Quinn, ukazano pościg Człowieka-Nietoperza za Kubą Rozpruwaczem. Obok steampunkowego Batmana zobaczymy także m.in. Jima Gordona, Poison Ivy, Hugo Strange'a czy Seline Kyle.

W powyższym materiale pojawia się także wypowiedź producenta wykonawczego Bruce'a Timma i innych osób odpowiedzialnych za warstwę animacyjną w tych produkcjach. Timm opowiedział o tym, w jaki sposób przeniesiono opowieść z komiksu do filmu animowanego:

Batman w tej opowieści okazuje się bardziej dostępny. Jest bardziej ludzki w stosunku do tego, jak przedstawiano go w innych produkcjach. Główny wątek tego filmu był dla nas dość trudny, bowiem chodziło w nim o seryjnego zabójcę odpowiedzialnego za śmierć kilku prostytutek. To dosyć mocne rzeczy.

Niektóre pogłoski mówią o pojawieniu się w niedalekiej przyszłości animacji zrealizowanej na podstawie komiksu Superman: Red Son - kolejnej opowieści z uniwersum Elseworlds. To alternatywna wersja genezy Człowieka ze Stali, która również cieszy się dużą popularnością wśród fanów komiksowego uniwersum DC. Pewne jest, że po Batman i Harley Quinn oraz Gotham by Gaslight ujrzymy Suicide Squad: Hell to Pay. Będzie to całkowicie odmienne spojrzenie na Task Force X, które działa w uniwersum utworzonym w Lidze Sprawiedliwych: Wojnie.

Źródło: Screen Rant, CBR / Ilustracja wprowadzenia: Warner Bros. Animation

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

Dziennikarz

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.