• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

James Cameron skrytykował dzisiaj film Wonder Woman, twierdząc, że pokazuje kobiecość przez pryzmat piękna i siły, co wpływa na uprzedmiotowienie głównej bohaterki. Reżyser takich hitów jak Titanic czy Avatar posunął się w swojej kontrowersyjnej krytyce tak dalece, że w Internecie zawrzało, a fani Uniwersum DC zaczęli w odwecie krytykować jego dzieła.

file.wonder woman gal gadotFot. Materiały prasowe

Patty Jenkins nie pozostała jednak dłużna wobec swojego kolegi po fachu. Odpowiedziała na jego krytykę na Twitterze, sugerując, że nie zrozumiał przesłania Wonder Woman ponieważ nie jest kobietą i nie może wypowiadać się w sprawie tak bardzo dotyczącej kobiet. Dodała również, że Cameronowi podobał się jej obraz Monster, ponieważ główna bohaterka (nagrodzona za tę rolę Oscarem Charlize Theron) była oszpecona i zmagała się z byciem wyrzuconą na margines społeczny. Reżyserka stwierdziła, że Wonder Woman nie przemawia do Camerona ponieważ nie upatruje on siły kobiety w jej pięknie i waleczności - kobiety silne muszą być dla niego doświadczone przez los, aby mogły stać się ikoną męstwa i odwagi.

Zobacz również: James Cameron krytykuje Wonder Woman!

 

 

 

Opis: Zanim stała się Wonder Woman, była Dianą, księżniczką Amazonek wyszkoloną na niepokonaną wojowniczkę. Wychowała się na odległej, rajskiej wyspie. Pewnego dnia rozbił się tam amerykański pilot, który opowiedział Dianie o wielkim konflikcie ogarniającym świat. Księżniczka porzuciła więc swój dom przekonana, że może powstrzymać zagrożenie. W walce u boku ludzi, w wojnie ostatecznej, Diana odkrywa pełnię swojej mocy... i swoje prawdziwe przeznaczenie.

Obsada: Gal Gadot, Chris Pine, Connie Nielsen, Robin Wright, David Thewlis, Danny Huston, Elena Anaya, Saïd Taghmaoui, Lucy Davis

Wydanie Wonder Woman w 4K, 3D Blu-ray, Blu-ray i na DVD już 19 września.

Źródło: Twitter, Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: Warner Bros

 

Wiesz, co z tym zrobić


Kasia Gołębiewska

Kasia Gołębiewska

Stały współpracownik

O mnie:

Fanka różnorodnej twórczości filmowej - od Lyncha, poprzez Dolana aż po Tarantino. Uwielbia festiwale filmowe, w szczególności Camerimage, który od kilku lat gości w jej rodzinnym mieście.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.