Liga sprawiedliwosci

Tulipanowa gorączka… oraz namiętności w zwiastunie przeznaczonym dla dorosłych

Nie wiadomo czy amerykańskie prognozy box offisowe Tulipanowej gorączki są tak słabe przed pierwszowrześniową premierą, ale najnowszy zwiastun przeznaczony wyłącznie dla oczu dorosłych wygląda dosyć desperacko, gdy na tydzień przed premierą marketingowcy zmieniają strategię i melodramat kostiumowy sprzedają nagle jako thriller erotyczny, a do filmu próbują zainteresować widownię scenami erotycznymi Alicii Vikander i Dane DeHaana. W Polsce film trafi do kin 8 września.

https://www.youtube.com/watch?v=d1q-PhIF68A

Tulipanowa gorączka to adaptacja wydanej w 2000 roku książki Deborah Moggach. Zdjęcia do filmu odbywały się w 2014 roku i początkowo do kin miał trafić w 2016 roku w aurze kandydata do Oscarów, lecz jego premiera była przez wytwórnię już kilkukrotnie przekładana. Do projektu zaangażowani zostali twórcy obeznani w kinie w kostiumie historycznym. Reżyserem został Justin Chadwick (Kochanice króla), a scenariusz przygotował Tom Stoppard (Zakochany Szekspir, Anna Karenina). Gwiazdami filmu są Alicia Vikander, Dane DeHaan, Christoph Waltz, Jack O’Connell i Judi Dench.

Zobacz również: TOP15 – Najlepsze teledyski inspirowane filmami i serialami

Opis dystrybutora: Młoda Sophia (Vikander) zostaje wydana za mąż za majętnego kupca (Waltz). Choć nie odwzajemnia uczucia, gotowa jest spełnić jego pragnienia i dać mu potomstwo. Dumny Cornelius zamawia u znanego malarza (DeHaan) portret, na którym chce zostać uwieczniony z ukochaną. Nie dostrzega, że między piękną Sophią i młodym artystą rodzi się uczucie. Wraz z rozkwitem miłości, na parę pada cień podejrzeń, a tajemnica zaczyna nieść ze sobą coraz większe ryzyko. Młodzi kochankowie obmyślają zwodniczy plan, który pozwoli im rozpocząć nowe życie. Ich pragnienia doprowadzą historię do porywającego i niespodziewanego zakończenia.

Źródło: Youtube / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta