To – pierwsze, bardzo pozytywne opinie o najnowszej adaptacji powieści Stephena Kinga

Udało się! To naprawdę straszy. Zadanie filmowców było podwójnie trudne – samo stworzenie adaptacji powieści jest rzeczą niełatwą, a przeniesienie na ekran dzieła Stephena Kinga jeszcze bardziej wymagającą. Fakt, że powieść liczy ponad 1000 stron nie ułatwiał zadania w wyborze tego co musi zostać zawarte w scenariuszu, a z czego można zrezygnować. Dodatkowo powieści Kinga mają w sobie klimat, który ciężko przenieść tworząc film. Świadczą o tym wcześniejsze, mniej lub bardziej udane pod tym względem adaptacje jego książek.

STEPHEN KING IT

Zobacz również: To – kolejne mroczne oblicze adaptacji powieści Kinga! Georgie żyje?!

Nawet To zostało wcześniej zekranizowane. Jednak ten sześciogodzinny miniserial z Timem Curry w roli Pennywise’a zdobył mieszane recenzje. Przy obecnej próbie stworzenia adaptacji tej powieści dodatkowym wyzwaniem stało się więc nie tylko wyprodukowanie horroru, który straszy, ale też znalezienie bardziej przekonującego odtwórcy roli klauna – centralnej postaci powieści.

Wszystko wygląda na to, że cel został osiągnięty. Wystarczy spojrzeć na reakcje widzów, którzy dzielą się swoimi odczuciami co do filmu na Twiterze.
Takie reakcje na pewno cieszą twórców i samego Stephena Kinga, szczególnie, że przeniesiona na ekrany w tym roku Mroczna Wieża nie zdobyła zbyt wielu pochlebnych opinii. Dobre recenzje dla To pozwalają śmielej liczyć na jego sequel, którego powstanie zostało zaplanowane zanim jeszcze zaczęła się produkcja części pierwszej.

Opis dystrybutora filmu (kino): Kiedy w mieście Derry w stanie Maine zaczynają znikać dzieci, grupa dzieciaków musi stawić czoła swoim największym lękom. Na ich drodze staje nikczemny klaun o imieniu Pennywise, który zapisał się na kartach historii jako morderca lubujący się w zadawaniu bólu. Film oparty jest na motywach niezwykle popularnej powieści Stephena Kinga pod tym samym tytułem, która przeraża czytelników od dziesięcioleci.

Obsada obrazu grozy składa się z następujących gwiazd: Bill Skarsgård – kultowy wręcz klaun Pennywise, Jaeden Lieberher – Bill Denbrough, Finn Wolfhard – Richie Tozier, Sophia Lillis – Beverly Marsh, Jack Dylan Grazer – Stan Uris, Wyatt Oleff – Eddie Kaspbrak, Chosen Jacobs – Mike Hanlon, Jeremy Ray Taylor – Ben Hanscom i Nicholas Hamilton – Henry Bowers.

Reżyserem filmu jest Andy Muschietti (Mama). Obraz powstał na podstawie scenariusza Chase’a Palmera, Cary Fukunagi i Gary’ego Daubermana. Jest adaptacją powieści wielkiego Stephena Kinga. Produkcja zadebiutuje w polskich kinach 8 września.

Źródło: screenrant.com / Ilustracja wprowadzenia: Warner Bros

Stały współpracownik

Fanka różnorodnej twórczości filmowej - od Lyncha, poprzez Dolana aż po Tarantino. Uwielbia festiwale filmowe, w szczególności Camerimage, który od kilku lat gości w jej rodzinnym mieście.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?