• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
Na pokuszenie moviesroom 1200x200

Trudno ukryć, że Arnold Schwarzenegger to niekwestionowana gwiazda kina. Największą popularność przyniosła mu główna rola w filmie Terminator, który sam okazał się tak dużym sukcesem, że po 7 latach James Cameron postanowił wyreżyserować część drugą pt. Terminator 2: Dzień sądu

terminator 2Fot. Kadr z filmu

Zobacz również: Billy Idol mógł zostać Terminatorem?!

Z upływem czasu ukazało się jeszcze kilka kolejnych części, ale żadna z nich nie zdobyła tak dużego uznania, jak dwie pierwsze. Salvation oraz Genesys zamierzały nadać nowy wymiar uniwersum, lecz niestety im się to nie udało. Na małym ekranie również nie poszło zbyt dobrze – Kroniki Sary Connor wycofano po zaledwie dwóch sezonach. Nic więc dziwnego, że na wielki format powraca druga część klasyka!

Wierzcie lub nie, ale Arnold nie był zadowolony ze scenariusza do sequela – próbował nawet negocjować z Cameronem niektóre kwestie! Reżyser wspomniał o tym podczas wywiadu z okazji premiery drugiej części w 3D (w USA):

Arnold wręcz nienawidził tego scenariusza, próbował mnie nawet przekonać do jego zmiany! Lecz ja mówiłem: „Nie, zrobimy to po mojemu, tak jest naprawdę dobrze” i, po jakimś czasie, on też to zrozumiał.

Schwarzenegger zapewne podejrzewał, że druga część znacznie odbiegnie od pierwszej swoim klimatem – myślał, że ostry klimat wyprze pierwotny, mieszankę sci-fi z horrorem. Ale, jak wiemy, wizja Camerona okazała się niezwykle trafiona, a Terminator 2: Dzień sądu okazał się kolejnym klasykiem kina.

Źródło: wegotthiscovered.com / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu

 

Wiesz, co z tym zrobić


Anna Kozłowska

Anna Kozłowska

Stały współpracownik

O mnie:

Nostalgiczne brzmienia, francuskie kino lat 60. oraz tony książek - to wszystko!


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.