• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Tobe Hooper twórca kultowego Ducha oraz Teksańskiej masakry piłą mechaniczną, odszedł z tego świata w wieku 74. lat. Powody jego śmierci nie są jeszcze znane.

W 1974 roku Teksańska masakra piłą mechaniczną zmieniła oblicze horrorów i rozpoczęła niezwykłą serię. Film jak na swoje czasy był niezwykle innowacyjny oraz realistyczny. Nakręcony za mniej niż 300 000 $ film, opowiada o grupie przyjaciół, którzy na swojej drodze napotykają rodzinę morderców, kanibali. Obraz wyglądał na tyle brutalny, że zakazano go w niektórych krajach, a postać Leatherface'a stała się kultowa dla każdego sympatyka horrorów. 

Tobe Hooperfot. Sebastian Kim

Zobacz również: TOP 50: Najlepsze horrory w historii!

 

Duch - film legenda. Wyprodukowany wspólnie ze Stevenem Spielbergiem stał się kultowy zaraz po wejściu na ekrany kin. Opowiada on o losach zwykłej rodziny, która wprowadza się do nowego domu. Nie wiedzą oni jednak, że dom został postawiony na gruzach indiańskiego cmentarza. Dziś nie robi takiego wrażenia jak kiedyś, a efekty mocno się zestarzały, ale wciąż czuć w nim coś fascynująco niepokojącego. Film doczekał się również remake'u Poltergeist, jednak nie był on nawet w połowie tak dobry, jak jego oryginał. 

Tobe Hooper był mistrzem horrorów, któremu należy się wieczny szacunek za nową jakość w gatunku kina grozy. Niech spoczywa w spokoju.

Źródło: variety.com / Ilustracja wprowadzenia: Michael Buckner/Getty Images 

 

Wiesz, co z tym zrobić


Mateusz Dąbrowski

Mateusz Dąbrowski

Stały współpracownik

O mnie:

Czytelnik komiksów, pasjonat sztuki i fan dobrej rozrywki. Od filmów po gry, popkulturowy geek.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.