Liga sprawiedliwosci

Znużeni rutyną multipleksów? Zobaczcie, jak wyglądało „chodzenie do kina” w latach 40.!

W dzisiejszych czasach jesteście nie lada szczęściarzami, jeśli uda się wam wysiedzieć w kinie ponad dwie godziny bez jakichkolwiek szmerów, reklam, dzwoniących telefonów, mlaskających sąsiadów i wszystkich tych dziwacznych sytuacji, które skutecznie wybijają głodnego wrażeń kinomana z immersji świata przedstawionego. I choć oczywiście z takimi zmorami nikt nigdy jeszcze w kinematografii się nie mierzył, to minione pokolenia wcale nie miały w tym aspekcie łatwiejszego życia. No a w każdym razie na pewno czyniły to z większą kurtuazją. Portal Timeline opublikował bowiem kilka fotografii z lat 40. ubiegłego wieku wykonanych w jednej z nowojorskich sal projekcyjnych, na których uwiecznione zostały różne sposoby wzajemnego, kinowego rozpraszania się. Mamy więc tutaj zwykłe przytulaski, popadanie w objęcia Morfeusza oraz nieco bardziej pikantne ekscesy… Jeśli nie jesteście pełnoletni to czym prędzej opuśćcie ten artykuł!

1 u aitkKcgEUb16UC7zhINQ

1 0amGtT3pSvbRIJxTwpqLag

1 Br8qVKgn2q0av1fHn5X57A

1 OZsq1DYPb21X8w6owQ1fPw

1 tdA irv1gKoJll WBE6bQ

1 uv0GWkPbn3IoFPiWIrHx4A

1 wkEE1DLpwBSeOET0cKPHZQ

1 Xz 8Y9M53aBXfBJ0Mg4k5w

Źródło: timeline.com / Ilustracja wprowadzenia: Weegee (Arthur Fellig)/International Center of Photography via Getty Images

Redaktor

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Fritz Lang, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta