Advertisement

Miś Uszatek śmiało zmierza w kierunku kin. Jest już zwiastun koncepcyjny

Rozpoczęły się prace nad powstaniem długometrażowego filmu kinowego o przygodach Misia Uszatka. Za projektem stoją TFP i FremantleMedia Polska. Koproducentem jest studio ORKA , które zajmie się animacją oraz postprodukcją. Film o słynnym misiu ma być zrealizowany metodą łączonych technik 3D i ujęć tradycyjnej makiety. Prace nad filmem rozpoczną się w przyszłym roku. Tymczasem możemy podziwiać koncepcyjny zwiastun, do którego odnośnik znajdziecie poniżej. 

https://www.youtube.com/watch?v=zZb2CzYhVyY

Głównym pomysłodwacą całego przedsięwzięcia, a jednocześnie scenarzystą animacji jest Piotr Jasek. Reżyserią zajmie się Grzegorz Jonkajtys na co dzień pracujący w San Francisco w Industrial Light & Magic, studiu założonym przez George’a Lucasa. Głosów głównym bohaterom użyczą Maciej Sthur i Czesław Mozil. Twórcy mocno liczą na to, że uda im się przywrócić czar słynnej animacji i zarazić nim kolejne pokolenia widzów. Spore nadzieje wiążą też z techniką kręcenia, która łączy animowane postacie z tradycyjną scenografią. 

źródło: pisf.pl, youtube.com, źródło obrazka wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarz

Redakcyjny hipster. Domorosły krytyk filmowy, fan mieszaniny stylistyk i kreatywnego kiczu. Tępiciel amerykańskiego patosu i polskich kom-romów

Więcej informacji o
, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?