Dunkierka już z 400 milionami dolarów zysku!

Christopher Nolan jest jednym z najbardziej zjawiskowych reżyserów w Hollywood. Jako jednemu nielicznych, autorskich twórców udało mu się odnieść sukces w Krainie Snów. Swoim najnowszym dziełem udowodnił, że można zrobić artystyczny i bezkompromisowy film, który może wspiąć się na szczyty światowego box offisu. Dunkierka właśnie przekroczyła w nim próg 400 milionów dolarów zysku.

Według Box Office Mojo oprócz fenomenalnego zysku w ten weekend, Dunkierka zdobyła już 412 milionów dolarów. Film ten nadal świetnie radzi sobie w kraju, zajmując szóste miejsce w ten weekend, dodając kolejne 3,9 mln dolarów do sumy w Stanach Zjednoczonych, co daje zyski w wysokości 172,4 mln dolarów na rodzimym rynku. Mimo, że w filmie nie ma Batmana, skomplikowanej fabuły, a dialogi ograniczono do minimum, publiczność wciąż czuje się zachęcona do obejrzenia najnowszego dzieła Christophera Nolana.

dunkirk

Zobacz również: Christopher Nolan utopił kamerę podczas kręcenia Dunkierki! Co na to IMAX?

Dunkierka jest ostatnim w długim szeregu ogromnych sukcesów Nolana. Reżyser najbardziej znany jest z pracy nad trylogią Mroczny Rycerz, która przyczyniła się do powstania do tej pory swoje najbardziej udanych filmów, przynoszących zyski rzędu 2 45 miliardów dolarów. Nolan skorzystał z dobrej passy, aby tworzyć oryginalne, twórcze filmy, które również okazały się potężnymi sukcesami. Jego Incepcja to jeden z najbardziej oryginalnych filmów science fiction z ostatniej dekady, który zarobił 825 milionów dolarów na całym świecie. Teraz nadeszła Dunkierka – bardzo artystyczny, nietuzinkowy film wojenny, który mógł być trudny w sprzedaży w ręku mniejszych twórców filmowych, okazał się być jasnym punktem w bardzo złym czasie dla letniego box offisu.

Obsada produkcji Dunkierka wytwórni Warner Bros. Pictures, którą Nolan nakręcił na podstawie własnego, oryginalnego scenariusza, składa się zarówno z początkujących aktorów – Fionna Whiteheada (debiutant), Jacka Lowdena (W potrzasku. Belfast ’71), Aneurina Barnarda (Citadel) i gwiazdy sceny muzycznej, czyli Harry’ego Stylesa (lidera zespołu One Direction), jak również doświadczonych filmowców – niedawnego zwycięzcy Oscara, Marka Rylance’a (Most szpiegów), Kennetha Branagha (Walkiria), Cilliana Murphy’ego (Incepcja), Jamesa D’Arcy’ego (Atlas chmur) i Toma Hardy’ego (Zjawa).

Źródło: movieweb.com / Ilustracja wprowadzenia: Warner Bros. Pictures

Stały współpracownik

Fanka różnorodnej twórczości filmowej - od Lyncha, poprzez Dolana aż po Tarantino. Uwielbia festiwale filmowe, w szczególności Camerimage, który od kilku lat gości w jej rodzinnym mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?