• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

 

11 listopada 2018 r. odbędzie się premiera filmu Dywizjon 303 w reżyserii Wiesława Saniewskiego i Denisa Delica. Data nie została wybrana przypadkowo - będzie to setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W filmie wystąpią najpopularniejsi polscy aktorzy, czyli m.in. Maciej Zakościelny, Antek Królikowski, Jan Wieczorkowski i Piotr Adamczyk.

Ekranizacja historycznych wydarzeń z II Wojny Światowej, gdzie Polacy wykazali się ogromną odwagą, budzi emocje nie tylko w Polsce. Produkcją zainteresowała się także rodzina królewska. W lipcu, podczas gościnnej wizyty w Polsce, dzięki staraniom ambasador Angeliki Jarosławskiej, William miał okazję zapoznać się z filmem. Natomiast we wrześniu planowane jest ponowne spotkanie ekipy filmowej z rodziną królewską. Warto wspomnieć, że Dywizjon 303 kręcony jest zarówno w języku polskim, jak i w angielskim. Powiązania z Wielką Brytanią są także inne. Aktor Aleksander Wróbel, który w filmie wciela się w postać kpt. Jana Kazimierza Daszewskiego, spotkał się w Anglii z rodziną pilota.

dywiFot: Piotr Fotek. Film Media S.A

Zobacz więcej: Michael Jackson - film fabularny o Królu Popu już dziś w telewizji Lifetime!

W przyszłym tygodniu ruszą ostatnie zdjęcia. Twórcy zapowiadają, że film zaskoczy widzów walkami powietrznymi, które tworzone były przy konsultacji ze światowej klasy ekspertami animacji. Oprócz tego producenci współpracują z historykami oraz ekspertami ds. lotnictwa. Dbałość o szczegóły oraz plejada gwiazd mogą wskazywać na chęć zainteresowania filmem jak najszczerszego grona odbiorców. Oczywiście, szanse na sukces są wielkie. Opowieść o bohaterskości Polaków może stać się premierą roku 2018.

Źródło: film.onet.pl/ Ilustracja wprowadzenia: Piotr Fotek, Film Media S.A

 

Wiesz, co z tym zrobić


Katarzyna Skrzynecka

Katarzyna Skrzynecka

Stały współpracownik

O mnie:

Studentka. Interesuję się literaturą i filmem. Sięgam po różnorodne gatunki, najczęściej po skandynawskie kryminały (Kurt Wallander, Harry Hole, Patrick i Erika...). Fanka Garfielda, Harry'ego Pottera i Sherlocka Holmesa.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.