Advertisement

Joss Whedon oficjalnie współscenarzystą Ligi Sprawiedliwości!

Po tym, jak Zack Snyder w wyniku prywatnych problemów ustąpił ze stanowiska reżysera Ligi Sprawiedliwości, a jego miejsce zajął Joss Whedon, fani na całym świecie zastanawiali się, jak duży wkład w finalną wersję filmu będzie miał twórca dwóch części Avengers. Z pomocą śpieszy Warner Bros. Pictures, które zagranicznej prasie udostępniło fragment napisów końcowych zawierających twórców i obsadę produkcji. Lista prezentuje się następująco:

Reżyser: Zack Snyder

Scenarzyści: Story by Chris Terrio & Zack Snyder, Screenplay by Chris Terrio and Joss Whedon
Based on characters from DC Entertainment, Superman created by Jerry Siegel and Joe Shuster

Producenci: Charles Roven, Deborah Snyder, Jon Berg, Geoff Johns

Producenci wykonawczy: Jim Rowe, Wesley Coller, Curtis Kanemoto, Chris Terrio, Ben Affleck

Obsada (główna): Ben Affleck, Henry Cavill, Gal Gadot, Raymond Fisher, Jason Momoa, Ezra Miller

Opis: Zainspirowany ofiarnym czynem Supermana Bruce Wayne, który odzyskał wiarę w ludzkość, prosi swojego nowego sprzymierzeńca, Dianę Prince, o pomoc w pokonaniu jeszcze potężniejszego wroga. Nie tracąc czasu, Batman i Wonder Woman starają się znaleźć i przekonać do współpracy grupę metaludzi, która ma stanąć do walki z nowym zagrożeniem. Jednak mimo utworzenia jedynej w swoim rodzaju ligi superbohaterów złożonej z Batmana, Wonder Woman, Aquamana, Cyborga i Flasha, może być już za późno na uratowanie planety przed atakiem katastroficznych rozmiarów.

Wygląda więc na to, że Whedon pomimo napisania i nakręcenia kilku dodatkowych scen do filmu, zostanie wymieniony tylko jako jeden ze scenarzystów, natomiast pełnoprawnym reżyserem produkcji będzie Zack Snyder.

W obsadzie, prócz wymienionej wyżej szóstki, znajdują się również: Ciaran Hinds, Amy Adams, Amber Heard, J.K. Simmons, Jeremy Irons, Willem Dafoe, Diane Lane i prawdopodobnie Jesse Eisenberg.

Premiera Ligi Sprawiedliwości zapowiedziana jest na 17 listopada 2017 roku.

Źródło: batman-news.com / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik kina, gier wideo i komiksów. Online 24/7. Redaktor prowadzący działów: Recenzje premier, Powrót do przeszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?