• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
Na pokuszenie moviesroom 1200x200

Damien Chazelle na przełomie tego, a także poprzedniego roku rozbił w Hollywood musicalowy bank. Jego La La Land oglądali wszyscy i był jedną z najszerzej komentowanych produkcji tamtego okresu. Od jakiegoś czasu wiadomo również, że reżyser tworzy biografię Neila Armstronga, a następnie zajmie się produkcją kolejnego musicalu, The Eddy. Nie wiedzieliśmy jeszcze, dla kogo, jednak dzięki dzisiejszym doniesieniom prosto z Wenecji już wiemy. Musical Chazelle'a wyląduje na Netflixie!

Zobacz również: Cersei Lannister w nowym teledysku grupy Kasabian

Chazelle zostanie więc kolejnym popularnym reżyserem nakłonionym do współpracy z Netflixem. Produkcje dla największej na świecie platformy streamingowej tworzyli bądź tworzą już m.in. bracia Coen, David Fincher czy Martin Scorsese. 32-letni twórca Whiplash będzie głównym producentem oraz wyreżyseruje dwa epizody ośmioodcinkowej serii.

Akcja The Eddy będzie toczyć się w Paryżu. Serial opowie o klubie muzycznym City of Lights (skojarzenie z La La Land całkiem na miejscu), jego właścicielu oraz członkach zespołu w nim występującego. Autorem scenariusza jest Jack Thorne. Działacze Netflixa przyznają, że przy produkcji serialu korzystać będą głównie z francuskich aktorów. Być może także oddadzą jakieś epizody do wyreżyserowania reżyserom z tego kraju. Serial będzie francuskojęzyczny, ale oprócz tego usłyszymy w nim także języki angielski oraz arabski. Na razie nie ma jeszcze informacji na temat daty jego premiery.

źródło: Variety / ilustracja wprowadzenia: Gabriel Olsen/FilmMagic/Getty Images

 

Wiesz, co z tym zrobić


Łukasz Kołakowski

Łukasz Kołakowski

Dziennikarz

O mnie:

Z zawodu publicysta. W redakcji Movies Room recenzuje filmy już od 2015 roku. Uwielbia produkcje Pixara, "Wesele" Smarzowskiego i Breaking Bad. Kontakt pod [email protected]


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.