• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Anthony Daniels - odtwórca roli C-3PO w filmach z uniwersum Gwiezdnych wojen - wziął niedawno udział w panelu pytań i odpowiedzi podczas Fan Expo Canada. Aktor wspominał, jak reżyser J. J. Abrams (Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy) pytał go, czy nie zechciałby wcielić się ponownie w droida protokolarnego w siódmym epizodzie:

Zapytał: "Chciałbyś dograć tylko głos?", a ja odpowiedziałem: "Nie". On z kolei odparł: "Słusznie", jednak po chwili dodałem: "Chciałbym jednak dostać nowy strój".

Daniels ujawnił także ile zawdzięcza nowoczesnym technologią wspomagającym tworzenie filmów. Jak sam stwierdził, dzięki nim rola C-3PO w nowych filmach okazała się znacznie przyjemniejszym doświadczeniem:

Wykorzystali do tego drukarkę 3D, co i tak nie zmienia faktu, że cały kostium jest tam samo ciężki, ale jest możliwość naniesienia drobnych zmian, wydrukowania i wypróbowania efektu końcowego. Wszystko okazuje się być lepsze. Nakładanie głowy droida zajmowało zwykle pół godziny, a obecnie - za sprawą dopasowania całości - trwa to niecałe osiem sekund i można zdjąć ją po skończeniu zdjęć.

Aktor opowiedział również, jak wyglądała jego praca w kostiumie oraz to, że wiele razy czuł się oddalony od ekipy i obsady filmu:

Nie było łatwo być w kostiumie, choćby z tego względu, że czułem się oddalony od reszty. Swego czasu, byłem niemal całkowicie zamknięty w tym kostiumie. Oczywiście, wiele razy podchodzili do mnie ludzie i mówili: "O rety, wyglądasz świetnie. To jest znakomite. Jesteś świetnym droidem". Działo się tak, ponieważ nikt wcześniej nie widział takiego przebrania. Jednak po kilku dniach, stałem się obiektem. Ludzie zapominali, że tam jestem.

 

Zobacz również: Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi - Luke i Rey na nowym materiale oraz pierwsze zdjęcie myśliwca Poe Damerona!

Na premierę filmu musimy jeszcze trochę poczekać, bo do 15 grudnia. Za reżyserię i scenariusz odpowiada Rian Johnson (Looper: Pętla czasu). Oficjalne szczegóły fabuły nie są jeszcze znane. Wiadomo jednak, że w kolejnej części ponownie zobaczymy: Marka Hamilla, Carrie Fisher, Adama Drivera, Daisy Ridley, Johna Boyegę, Lupitę Nyong'o, Oscara Isaaca, Domhnalla Gleesona, Anthony'ego Danielsa, Gwendoline Christie oraz Andy'ego Serkisa. Do obsady natomiast dołączyli: Benicio Del Toro, Laura Dern oraz Kelly Marie Tran.

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: Gamesradar

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

Dziennikarz

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.