• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

 

Plotki sugerują, że nowy współscenarzysta Justice League  zmodyfikował około 20 stron scenariusza oraz usunął z filmu kilka nieistotnych, według niego, elementów.

Mark Hughes z Forbesa zasugerował, że zmiany Whedona są rozmieszczone na obszarze całego scenariusza, a nie tylko jednej sekcji filmu. Oznacza to, iż dialogi i elementy fabuły zostały zmienione. Hughes zasugerował, że te zmiany nie oznaczają wywrócenia filmu do góry nogami, a jedynie bardziej kompletną produkcję, zgodną narracyjnie. Wizja Whedona ma zgadzać się z tą, którą wymyślił Zack Snyder. Hughes tak skomentował działania Jossa Whedona przy filmie Liga Sprawiedliwości:

Myślę, że jest trochę zamieszania w związku z tym, co dokładnie miał zrobić. [...] Z tego co słyszałem, [Whedon] dodał prawie dwa tuziny stron dodatkowego materiału i przeróbek [wcześniejszego scenariusza], a przede wszystkim - jest kilka rzeczy, scen, oraz postaci, które zostały wycięte z filmu. Więc gdy popatrzysz na całość jego wkładu, jego pracy i jego wpływu na scenariusz - tak, sprawiedliwym jest powiedzenie, że odpowiada za jedną trzecią scenariusza. [...].

joss whedon 1 3 27Fot. denofgeek.com / Joss Whedon

Zobacz również: Wyciek soundtracku Ligi Sprawiedliwości! Nowy członek drużyny?!

Opis: Zainspirowany ofiarnym czynem Supermana Bruce Wayne, który odzyskał wiarę w ludzkość, prosi swojego nowego sprzymierzeńca, Dianę Prince, o pomoc w pokonaniu jeszcze potężniejszego wroga. Nie tracąc czasu, Batman i Wonder Woman starają się znaleźć i przekonać do współpracy grupę metaludzi, która ma stanąć do walki z nowym zagrożeniem. Jednak mimo utworzenia jedynej w swoim rodzaju ligi superbohaterów, złożonej z Batmana, Wonder Woman, Aquamana, Cyborga i Flasha, może być już za późno na uratowanie planety przed atakiem katastroficznych rozmiarów.

Obsada: Ben Affleck, Henry Cavill, Gal Gadot, Jason Momoa, Ezra Miller, Ray Fisher, Ciaran Hinds, Amy Adams, Amber Heard, J.K. Simmons, Jeremy Irons, Willem Dafoe, Diane Lane, Jesse Eisenberg.

Pomimo informacji, jakoby Joss Whedon miał zastąpić Zacka Snydera na stołku reżysera, to ten drugi ciągle oficjalnie widnieje jako reżyser filmu, a Whedonowi obok Chrisa Terrio, przypadła rola jednego ze scenarzystów widowiska. Premiera Ligi Sprawiedliwości zapowiedziana jest na 17 listopada 2017 roku.

Źródło: heroichollywood.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krzysztof Wdowik

Krzysztof Wdowik

Dziennikarz

O mnie:

Początkujący scenarzysta, zapalony publicysta i sfiksowany popkulturowiec.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Ludzie w konwersacji:
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.