• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Polski twórca, Maciej Sobieszczański, otrzymał nagrodę dla najlepszego reżysera za film Zgoda podczas 41. Festiwalu Filmowego w Montrealu. Warto wspomnieć, że wyróżnioną produkcją rodzimy filmowiec debiutuje jako reżyser pełnometrażowego dzieła. Sobieszczański ma na swoim koncie współreżyserię zeszłorocznego Performera, a także scenariusze do Prostej historii o miłości czy seriali telewizyjnych.

zgodddfot. Grzegorz Spała / materiały prasowe dystrybutora Kino Świat

Zobac więcej: Zgoda na 41. MFF w Montrealu w Konkursie Głównym!

Opis filmu Zgoda: Jest rok 1945. Właśnie kończy się wojna. W Świętochłowicach na Śląsku organy bezpieczeństwa tworzą obóz pracy dla Niemców, Ślązaków i Polaków. Pod pretekstem ukarania zdrajców narodu polskiego, UB dokonuje czystek wśród „niechętnych komunistycznej władzy”. Do pracy w obozie zgłasza się młody chłopak Franek (Julian Świeżewski). Próbuje ocalić Annę (Zofia Wichłacz), w której jest zakochany. Nie wie, że wśród osadzonych znalazł się Erwin (Jakub Gierszał), Niemiec, jego przyjaciel sprzed wojny, który od dawna skrycie kocha się w dziewczynie… Franek dołącza do komunistów, naiwnie licząc, że uda mu się oszukać system. Już pierwsze dni pracy w obozie odzierają go ze złudzeń. A z czasem przekonuje się, że aby ocalić swoją ukochaną, będzie musiał poświęcić wszystko... 

Źródło: pisf.pl/ Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe 

 

Wiesz, co z tym zrobić


Katarzyna Skrzynecka

Katarzyna Skrzynecka

Stały współpracownik

O mnie:

Studentka. Interesuję się literaturą i filmem. Sięgam po różnorodne gatunki, najczęściej po skandynawskie kryminały (Kurt Wallander, Harry Hole, Patrick i Erika...). Fanka Garfielda, Harry'ego Pottera i Sherlocka Holmesa.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.