• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Amerykanie mają Top Guna, a Chińczycy będą mieli Sky Huntera. Podniebna superprodukcja będzie pierwszym chińskim filmem skupiającym się na przedstawieniu walk pilotów myśliwców, a całość powstała przy wydatnej pomocy Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej. Wojsko nie tylko użyczyło filmowcom swoich baz i najnowocześniejszych mysliwców bojowych, ale brało też czynny udział w produkcji i tworzeniu scenariusza. Producenci ze strony armii nie ukrywają zresztą, że wspomogli Sky Hunter po to, by móc pochwalić się osiągnięciami technicznymi oraz nowoczesnymi maszynami. Jednak u podstawy powstania filmu nie leżała wyłącznie propaganda, a historia złożona z marzeń i poświęceń jej głównych gwiazd.

fan bing bing sky hunterfot. materiały prasowe

Zobacz również: Wolf Warrior 2 najbardziej kasowym filmem w historii Chin

Inicjatorem produkcji jest Li Chen, popularny aktor z Kraju Środka, który oprócz wcielenia się w jednego z głównych bohaterów, zadebiutuje na stanowisku reżysera. Co więcej, praca na planie Sky Hunter urzeczywistniła marzenie Chena o założeniu munduru chińskiej armii, co artyście wywodzącemu się z rodziny o tradycjach wojskowych do tej pory nie udało się, gdyż przez sukces w showbiznesie ominęła go służba wojskowa. Do swojego wymarzonego projektu namówił partnerkę życiową Fan Bing Bing, megagwiazdę rynku chińskiego mającą na koncie epizod w Hollywood (X-Men: Przeszłość, która nadejdzie oraz "chińska wersja" Iron Man 3). Aktorka znana światowej widowni z roli mutantki Blink podczas konferencji prasowej zdradziła, iż właściwie to Li Chen trochę ją "oszukał", gdyż początkowo myślała, że zaliczy mały gościnny występ po znajomości, a zagrała główną rolę i to za darmo, bo ostatecznie razem z partnerem poświęcili się na rzecz filmu rezygnując z gaży, aby zaoszczędzoną kwotę przeznaczyć na pozostałe koszty produkcji, a w szczególności na efekty specjalne. W końcu, czego to się nie robi z patriotycznego obowiązku. A źródła podają, że budżet Sky Hunter wyniósł około 30 milionów dolarów. 

Teraz możecie sprawdzić, czy włożoną kwotę widać w zwiastunie filmu:

Fabuła będzie dosyć prosta. Elitarny zespół sił powietrznych zostanie wezwany do akcji, aby uwolnić zakładników oraz powstrzymać intrygę terrorystów.

Sky Hunter zadebiutuje w chińskich kinach 30 września.

Źródło: china.org.cn; youtube / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Konrad Stawiński

Konrad Stawiński

Dziennikarz

O mnie:

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i prowadzi bloga "Salonik filmowy". Kontakt: [email protected]


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.