• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Według doniesień portalu Deadline, wytwórnia Paramount Pictures uzyskała prawa do nakręcenia prequela historii o najpopularniejszym wampirze zatytułowanym Dracul, a reżyserem filmu miałby zostać Andy Muschietti (To). Byłaby to kolejna okazja do współpracy Muschiettiego z Barbarą Muschietti oraz Roy'em Lee. Poza tym, okazałby się to również pierwszy prequel zatwierdzony przez właścicieli praw do spuścizny po autorze Drakuli, Bramie Stokerze.

Dracul to powieść napisana przez pisarza J. D. Barkera, z którym skontaktowali się spadkobiercy Brama Stokera. Poprosili oni o wykorzystanie przy pracy nad publikacją zarówno notatek, jak i listów, które pozostały po twórcy kultowego Drakuli. Książka, której akcja osadzona jest w 1868 roku, napisana została wspólnie z Dacrem Stokerem i jeszcze nie została wydana. Opowiada ona o spotkaniu 21-letniego Brama Stokera z piekielnym złem uwięzionym przez niego w pradawnej wieży. Bohater wspomina także o wydarzeniach, które doprowadziły go do tego właśnie momentu.

dracula 4k releaseGrafika promocyjna filmu Dracula z 1992; fot. Materiały prasowe

Zobacz również: Channing Tatum gwiazdą reboota filmu poświęconego Van Helsingowi?

Oryginalny Drakula został napisany w 1897 roku i na stałe wpisał się w kanon literatury grozy. Historia o wampirze doczekała się licznych ekranizacji filmowych, a także seriali telewizyjnych. Najbardziej rozpoznawalna jest adaptacja filmowa z Belą Lugosim z 1931 roku. W 1958 roku pojawił się Horror Draculi z Christopherem Lee za sprawą wytwórni Hammer Films, a w 1992 roku swoją premierę miał Dracula z Garym Oldmanem, Winoną Ryder, Keanu Reevesem oraz Anthonym Hopkinsem. Przed czterema laty otrzymaliśmy także obraz Dracula: The Dark Prince z Lukiem Robertsem i Jonem Voightem, a w rok po tej produkcji wypuszczono Dracula: Historia nieznana, w którym wystąpili: Luke Evans, Sarah Gadon oraz Dominic Cooper.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia: JoBlo.com

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

Dziennikarz

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.