Cicha noc – pierwszy zwiastun filmu o zakrapianej polskiej wigilii

Niech nie zmyli was wódka, przemoc oraz Arkadiusz Jakubik. To nie jest film świąteczny zrobiony przez Wojtka Smarzowskiego. To również nie remake Sieranevady. Nie jest to też ekranizacja Pastorałki Braci Figo Fagot. To debiutujący reżyser Piotr Domalewski i jego Cicha noc, a w głównych rolach najzdolniejsi aktorzy młodego pokolenia: Dawid Ogrodnik i Tomasz Ziętek. Film, który w kinach pojawi się tej jesieni, jest jedną z najbardziej oczekiwanych premier konkursu głównego 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Do sieci trafił właśnie zwiastun teaserowy, pierwszy materiał promujący film.

https://www.youtube.com/watch?v=Cml3fsUho6s&feature=youtu.be

Adam (Dawid Ogrodnik), na co dzień pracujący za granicą, w Wigilię Bożego Narodzenia odwiedza swój rodzinny dom na polskiej prowincji. Z początku ukrywa prawdziwy powód tej nieoczekiwanej wizyty, ale wkrótce zaczyna wprowadzać kolejnych krewnych w swoje plany. Szczególną rolę do odegrania w intrydze ma jego ojciec (Arkadiusz Jakubik), brat (Tomasz Ziętek), z którym Adam jest w konflikcie oraz siostra (Maria Dębska) z mężem (Tomasz Schuchardt). Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy świąteczny gość oznajmia, że zostanie ojcem. Wtedy, zgodnie z polską tradycją, na stole pojawia się alkohol. Nikt z rodziny nie spodziewa się, jak wielki wpływ na życie ich wszystkich będą miały dalsze wydarzenia tej wigilijnej nocy.

Zobacz również: Ptaki śpiewają w Kigali – zwiastun polskiego filmu o ludobójstwie w Rwandzie

W filmie występują również: Tomasz Schuchardt, Maria Dębska, Paweł Nowisz, Agnieszka Suchora, Jowita Budnik. 

Cicha noc trafi do dystrybucji kinowej 13 października.

Źródło: Forum Film Poland / ilustracja wprowadzenia: Robert Jaworski, Studio Munka-SFP

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?