• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Dokument o Heathie Ledgerze upamiętniający jego największe dokonania już wkrótce ujrzy światło dzienne! Nic dziwnego, że spora część filmu poświęcona została stworzonej przez niego legendarnej postaci Jokera, za którą aktor otrzymał Oscara w 2008 roku. I am Heath Ledger jest zbiorem archiwalnnych materiałółw filmowych i wywiadów z osobami, które pracowłay najbliżej niego. Wśród stałych współpracowników Ledgera był jego ówczesny agent Steve Alexander, który tak wspomina reację aktora na propozycję zagrania tytułowej roli w Mrocznym Rycerzu:

Zadzowniłem to Heatha i przedstawiłem mu sytuację - powstaje nowy film z Batmanem i Jokerem, gdzie Joker oczywiście jest złoczyńcą. Odpowiedział bez namysłu - chciał jak najszybciej kupić bilety na samolot i porozmawiać w cztery oczy z Nolanem.

Zobacz również: Reżyser Księgowego zajmie się Legionem samobójców 2?

We fragmentach filmu znajdują się historie z dzieciństwa aktora, które ukazują jego fascynację Jokerem już od najmłodszych lat, kiedy to panicznie bał się klaunów. Postać Jokera, którą stworzył w Mroczym Rycerzu, zapisła się jako jeden z najlepszych aktroskich występów w roli złoczyńcy. 

Film I am Heath Ledger trafił do amerykańskiej stacji Spike.tv 17 maja 2017.

Źródło: YouTube, heroichollywod.com/ Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Mroczny Rycerz

 

Wiesz, co z tym zrobić


Kasia Gołębiewska

Kasia Gołębiewska

Stały współpracownik

O mnie:

Fanka różnorodnej twórczości filmowej - od Lyncha, poprzez Dolana aż po Tarantino. Uwielbia festiwale filmowe, w szczególności Camerimage, który od kilku lat gości w jej rodzinnym mieście.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.