• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

 

Są aktorzy, którzy swojego Oscara - lub nawet kilka - mają już dawno w kolekcji. Są także ci, który jeszcze na niego czekają. Jedni bywają blisko, mając już kilka nominacji, drudzy powoli mogą już tracić nadzieję. Do tej drugiej grupy, jak do tej pory, mógł zaliczać się Donald Sutherland, który mimo trwającej już ponad pół wieku kariery, nie doczekał się choćby jednej nominacji. Okazało się jednak, że Akademia o aktorze pamięta. Dziś ogłosili bowiem listę filmowców, którzy w listopadzie tego roku zostaną laureatami honorowych Oscarów. I wspomniany wcześniej dwukrotny zdobywca Złotego Globa znajduje się na niej. 

Zobacz również: Tomb Raider - oto Alicia Vikander jako Lara Croft z napiętym łukiem w garści!

fot. Lionsgate

Honorowe Oscary, zwane również nagrodami Gubernatora, przyznawane są od 1920 roku. W ciągu ostatnich dwóch lat otrzymywali je m.in. Jackie Chan czy Hayao Miyazaki. Na liście tegorocznych laureatów oprócz gwiazdy m.in. Igrzysk śmierci czy Włoskiej roboty widnieją takie nazwiska jak Charles Burnett, Agnes Varda i Owen Roizman. Nagrody zostaną wręczone na gali, która odbędzie się 12 listopada w w Ray Dolby na Hollywood & Highland. Właściwa oscarowa gala odbędzie się 4 marca przyszłego roku.

źródło: Deadline.com / ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Włoska robota

 

Wiesz, co z tym zrobić


Łukasz Kołakowski

Łukasz Kołakowski

Dziennikarz

O mnie:

Z zawodu publicysta. W redakcji Movies Room recenzuje filmy już od 2015 roku. Uwielbia produkcje Pixara, "Wesele" Smarzowskiego i Breaking Bad. Kontakt pod [email protected] Twitter: xkolek1


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas

Multikino rodzina 1200x200

 


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.