Liga sprawiedliwosci

Godzilla vs. Kong będzie nawiązywał estetyką do Konga: Wyspy Czaszki!

W wywiadzie dla portalu Collider, reżyser filmu Kong: Wyspa Czaszki, Jordan Vogt-Roberts, ujawnił, że Adam Wingard – osoba odpowiedzialna za reżyserię Godzilli vs. Konga – potraktuje postać gigantycznej małpy podobnie jak w jego obrazie:

Rozmawiając z Adamem, poczułem się uradowany, ponieważ on rozumie anime, mangę i pewne odczucia, które próbowałem wprowadzić w obrazie. Jest tego świadom i to było coś, o co bardzo ciężko walczyłem i co okazało się trudne do zrealizowania razem z Industrial Light and Magic. To jedna z rzeczy, z których jestem dumny. Jestem przekonany, że on skłania się ku wersji Konga, która narodziła się z mojego szalonego umysłu wypełnionego grami wideo. 

Vogt-Roberts także nadmienia, że w jego filmie pojawiły się pewne rysy charakterystyczne oraz odczucia, które będą kontynuowane w Godzilla vs. Kong. Dodatkowo wspomina o skorzystaniu przez Wingarda z dużej dozy wolności twórczej przy Kongu:

Tak. Ma bardzo dużo wolności, by móc zrealizować wszystko tak, jak chce oraz bawić się tym wszystkim. Zawsze żartuję, że mój Kong przypomina postać z obrazu Shane’a Blacka, bowiem podobnie jak tamten, dostaje łupnia pod koniec filmu. Jest poturbowany, ma blizny i niechętnie przypięta zostaje do niego łatka protagonisty. Sądzę, że Adam sięgnie po tę rzecz związaną z anime i zrobi to, co musi, by Kong wyrównał rachunki z Godzillą.

Godzilla vs. Kong Winner

Zobacz również: Godzilla vs. Kong – jakiego Konga możemy się spodziewać?

Godzilla: King of the Monsters to kontynuacja przeboju z 2014 roku zatytułowanego Godzilla, który na świecie zarobił ponad 529 milionów dolarów. Za kamerą widowiska stanie Michael Dougherty, który na koncie ma już za sobą uznane przez krytyków produkcje grozy: Upiorna noc Halloween i Krampus. Duch świąt. Ponadto reżyser maczał swoje palce w komiksowych adaptacjach. Mowa tutaj o scenariuszach do X-Men 2, Superman: Powrót i X-Men: Apokalipsa. Scenariusz ma przygotować Zach Shields.

Opis fabuły: Organizacja kryptozoologiczna Monarch musi stawić czoło gigantycznym potworom na czele z Godzillą, która zmierzy się z Mothrą, Rodanem oraz trójgłowym King Ghodirah. Gdy te pradawne monstra – uważane wcześniej za mityczne – powstaną i zechcą zawładnąć światem, los ludzkości okaże się niepewny.

Obsada: Kyle Chandler, Millie Bobby Brown, Vera Farmiga, Zhang Ziyi, Anthony Ramos, Ken Watanabe, Randy Havens, O’Shea Jackson Jr., Aisha Hinds, Thomas Middleditch, Bradley Whitford, Sally Hawkins oraz Charles Dance.

Godzilla: King of the Monsters powinna pojawić się w kinach 22 marca 2019 roku. Kolejnym widowiskiem z udziałem wspomnianego jaszczura zostanie prawdopodobnie crossover – Godzilla vs. Kong. Jego premiera wstępnie zaplanowana jest na 29 maja 2020 roku.

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: NewsCinema

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta