• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

 

Pokot nie będzie jedynym filmem, za którego będziemy mocno trzymać kciuki w przyszłorocznym rozdaniu Oscarów. Andrzej Chyra i Weronika Rosati wystąpili razem w filmie francusko-litewsko-ukraińsko-polskiej koprodukcji zgłoszonym do nagrody przez Litwę. Dzieło Szron było współfinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Zobacz zwiastun filmu Szron poniżej.

Zobacz więcej: Pokot polskim kandydatem do Oscara

Szron został wyreżyserowany przez Sharunasa Bartasa. Bartas jest także współautorem scenariusza wraz z Anną Cohen-Yanay. Film opowiada historię Rokasa i Ingi, dwójki młodych Litwinów, którzy zgłaszają się do poprowadzenia ciężarówki z pomocą humanitarną na Ukrainę. Przez niespodziewaną zmianę planów zostają sami i wyruszają w celu znalezienia schronienia. Po drodze spotykają ludzi, na których życie miała ogromny wpływ wojna. Bohaterowie przekonują się również, jak wygląda prawdziwe życie w brutalnych czasach...

Światowa premiera filmu odbyła się 23 maja 2017 roku w Cannes, podczas 70. Festiwalu Filmowego, gdzie Szron zakwalifikował się do sekcji Quinzaine des Réalisateurs.

Źródło: Filmweb, pisf.pl/ Ilustracja wprowadzenia: Fot.Adam Sikora/ kadr z filmu Ach, śpij kochanie

 

Wiesz, co z tym zrobić


Katarzyna Skrzynecka

Katarzyna Skrzynecka

Stały współpracownik

O mnie:

Studentka. Interesuję się literaturą i filmem. Sięgam po różnorodne gatunki, najczęściej po skandynawskie kryminały (Kurt Wallander, Harry Hole, Patrick i Erika...). Fanka Garfielda, Harry'ego Pottera i Sherlocka Holmesa.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.