Liga sprawiedliwosci

Czesi stworzyli świetny fanowski film o Wiedźminie

W serwisie Youtube obejrzeć można stworzoną przez czeskich filmowców i kaskaderów krótkometrażową produkcję, która osadzona jest w świecie Wiedźmina. Demon’s bridge to wypełniona akcją etiuda, w której Wiedźmin mierzy się z czarownicą oraz ożywionymi trupami. Za jej reżyserię odpowiada Honza Loukota. W ekranowe postacie wcielili się Borek Belfín, Libor Vrba, Monika Němcová.

https://www.youtube.com/watch?v=c7uxhvK9_zc

Warto wspomnieć, iż od dłuższego czasu powstaje również polska produkcja fanowska tworzona na motywach Wiedźmińskiej Sagi Andrzeja Sapkowskiego, zatytułowana Pół Wieku Poezji Później (Alzur’s Legacy).  Co ciekawe, w jej obsadzie znajduje się Zbigniew Zamachowski, który ponownie wcieli się w rolę Jaskra. 

Zobacz również: Czy tak może wyglądać czołówka serialu Wiedźmin na Netflixie? 

Natomiast do zapoznania się z zapowiedzianym przez Netflix serialem o „zmutowanym łowcy potworów” wciąż daleka droga. Zgodnie ze słowami wypowiedzianymi podczas Festiwalu w Wenecji przez Erika Barmacka, wiceprezesa Netflixa ds. produkcji międzynarodowych, obecnie trwają prace nad scenariuszem pierwszego sezonu i, dopóki się nie zakończą, nie należy się spodziewać się żadnych informacji o obsadzie i dacie premiery.

Z projektem Demon’s bridge szerzej możecie zapoznać się poprzez fanpage etiudy na Facebooku.

Źródło: youtube.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: [email protected]

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta