• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Opublikowano pierwsze zdjęcia z filmu White Crow reżyserowanego przez Ralpha Fiennesa na podstawie książki Julie Kavanagh pt. Rudolf Nureyev: The Life. Zgodnie z treścią wydanego niedawno oświadczenia, ma to być obraz ukazujący niezwykle kinowy, kulturowy i polityczny rozdział z życia Nuriejewa. Postaci nieustraszonej i posiadającej wybuchową osobowość zarówno na scenie, jak i poza nią. Podkreślono również charakter, jaki będzie miała wspomniana produkcja oraz czego będzie ona dotyczyła:

Ralph Fiennes zamierza uchwycić surową fizyczność i błyskotliwość Nuriejewa. Skrypt Davida Hare'a ukaże natomiast dość emocjonujące spojrzenie na ucieczkę artysty na Zachód (konkretniej do Paryża w 1961 roku), która okazała się możliwa dzięki pomocy jego 21-letniej przyjaciółki, Clary Saint. Finał tej opowieści, rozgrywający się na lotnisku Le Bourget, okazuje się być punktem kulminacyjnym prezentującym moment, który wstrząsnął całym światem i stał się jednym z największych wyczynów propagandowych dokonanych przez Zachód podczas zimnej wojny.

Autorem skryptu jest David Hare, a w roli tancerza Rudolfa Nuriejewa ujrzymy Olega Ivenko, natomiast Fiennes, poza staniem za kamerą, zagra mentora młodego artysty. W obsadzie znajdą się również: Anastasia Meskova, Anna Polikarpova, Sergei Polunin, Adèle Exarchopoulos, Chulpan Khamatova, Raphaël Personnaz, Calypso Valois oraz Louis Hofmann. Zdjęcia do produkcji, która ruszyła latem, były realizowane w Sankt Petersburgu i Paryżu, niebawem ekipa przeniesie się także do Serbii oraz Chorwacji.

The White CrowFot. Empire Online

The White Crow 2Fot. Empire Online

Źródło: Empire Online, Variety / Ilustracja wprowadzenia: David Fisher/REX Shutterstock

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

Dziennikarz

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.