• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Po tym, jak Christopher Reeve zakończył swoją rolę w filmie Człowiek ze stali (1987), Superman ciągle szukał swojej chwili chwały. Mieliśmy też Nowe przygody Supermana (ang. Lois & Clark: New Adventures of Superman), które też nie wyróżniły się niczym nowatorskim. Wtedy to Tim Burton przybył na ratunek, aby odświeżyć wizerunek Supermana i… Batmana.

W 1996 roku Burton rozpoczął przedprodukcję niesławnego Superman Lives, a Nicolas Cage zdecydował się założyć czerwoną pelerynę i żółte majtki. (Nie?)stety, film nie doczekał się nawet swojej premiery, jednak proces twórczy został uwieczniony w dokumencie z 2015 roku pt. The Death of Superman Lives: What Happened?

supermanFot. materiały prasowe

Zobacz również: Droga do Odrodzenia: Superman – Ostatnie dni Supermana - recenzja komiksu

Podczas wywiadu dla People, Entertainment Weekly oraz InStyle na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto Nicolas Cage opowiadał o tym, jak świetny byłby to film, gdyby tylko miał okazję przetrwać:

Powiedziałbym, że film, który zrobiliśmy z Timem jest o wiele potężniejszy niż jakikolwiek inny film o Supermanie. Nie musiałem nawet robić tego filmu, bo wszyscy wiemy, jaki by był – wystarczy sobie wyobrazić! To jest Superman. To jest film. Nawet jeśli nigdy go nie widziałeś – to Superman!

Przed dokumentem Jona Schneppa, postać Cage’a jako Supermena była jednym wielkim żartem zarówno dla Hollywood, jak i wśród internautów. Jego stare zdjęcia w kostiumie i różne materiały z filmu ciągle krążą w sieci. Jednak mimo to aktor stale powtarza, że film byłby czymś zupełnie przewyższającym dzisiejszy poziom Supermana.

Drastyczny spadek po Superman Lives nadal odbija się na DCEU. Pomysły na radykalną zmianę stroju, przedstawienie śmierci (i nadziei na odrodzenie) Supermana – podobnie jak w komiksach – oraz wyczekiwanie fanów na Brainiaka w nadchodzącym Człowieku ze Stali 2; to wszystko to, co porzucili Burton i Cage 20 lat temu.

Źródło: heroichollywood.com / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Anna Kozłowska

Anna Kozłowska

Stały współpracownik

O mnie:

Nostalgiczne brzmienia, francuskie kino lat 60. oraz tony książek - to wszystko!


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Ludzie w konwersacji:
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.