• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

 

Reżyser najnowszej filmowej adaptacji powieści Stephena Kinga już zbiera laury za swoje dzieło. To błyskawicznie znalazło się na szczycie box offisu i okazało się ogromnym sukcesem. Jedną z różnic pomiędzy filmem i jego książkowym pierwowzorem jest brak znanych horrorowych osobistości - powieść To bazowała na ikonach grozy lat 50., a Muschietti postanowił  zrezygnować z im podobnych postaci z późniejszego okresu. 

Oczywiście rozważaliśmy to, ale później okazało się, że przywoływanie na przykład Freddy'ego Krugera nie jest zbyt interesujące. Uwielbiam historię opowiadzianą w To i sposób, w jaki predstawił ją Stephen KIng - to wspaniały portret dzieciństwa w latach 50. King przywołał wiele potworów z tamtych czasów i naturalnym byłoby uczynić to samo - wprowadzić do naszej fabuły ikony horroru lat 80. Ale nie wydawało się nam to właściwe, szczególnie poprzez fakt zaangażowania New Line Cinema w produkcję.

Stephen King w powieści To umieścił między innymi Drakulę, Mumię i Potwora z Czarnej Laguny. Jednym z czołowych postaci horroru w latach 80. jest Freddy Kruger z Koszmaru z ulicy Wiązów, filmu produkcji New Line Cinema. Reżyser postanowił jednak rezygnować z jakichkolwiek potworów, a efekt tej decyzji możemy ocenić sami, wybierając się na seans.

it Fot. Warner Bros

Zobacz również: To - reżyser filmu chce Jessiki Chastain w roli Beverly w sequelu

Opis dystrybutora filmu (kino): Kiedy w mieście Derry w stanie Maine zaczynają znikać dzieci, grupa dzieciaków musi stawić czoła swoim największym lękom. Na ich drodze staje nikczemny klaun o imieniu Pennywise, który zapisał się na kartach historii jako morderca lubujący się w zadawaniu bólu. Film oparty jest na motywach niezwykle popularnej powieści Stephena Kinga pod tym samym tytułem, która przeraża czytelników od dziesięcioleci.

Obsada obrazu składa się z następujących gwiazd: Bill Skarsgård - kultowy wręcz klaun Pennywise, Jaeden Lieberher - Bill Denbrough, Finn Wolfhard - Richie Tozier, Sophia Lillis - Beverly Marsh, Jack Dylan Grazer - Stan Uris, Wyatt Oleff - Eddie Kaspbrak, Chosen Jacobs - Mike Hanlon, Jeremy Ray Taylor - Ben Hanscom i Nicholas Hamilton - Henry Bowers. Reżyserem filmu jest Andy Muschietti (Mama). Obraz powstał na podstawie scenariusza Chase'a Palmera, Cary'ego Fukunagi i Gary'ego Daubermana.

To jest adaptacją powieści wielkiego Stephena Kinga. Produkcja miała premierę w polskich kinach 8 września.

Źródło: heroichollywood.com / Ilustracja wprowadzenia: Warner Bros

 

Wiesz, co z tym zrobić


Kasia Gołębiewska

Kasia Gołębiewska

Stały współpracownik

O mnie:

Fanka różnorodnej twórczości filmowej - od Lyncha, poprzez Dolana aż po Tarantino. Uwielbia festiwale filmowe, w szczególności Camerimage, który od kilku lat gości w jej rodzinnym mieście.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.