Nightwing postawi na akcję, kaskaderkę i totalny realizm

Podczas promocji filmu LEGO® NINJAGO: FILM jego producent, Chris McKay, zapytany został o swój następny projekt, czyli aktorski film Nightwing, którego będzie reżyserem. Twórca nie ukrywa swojego zachwytu postacią, która przez lata była pomocnikiem Batmana, pierwszym Robinem, aż w końcu wzięła sprawy w swoje ręce i stała się pełnoprawnym superbohaterem, Nightwingiem.

Robin zawsze kojarzony był z rolą dupka, który ciągle powtarzał, że „nie chce być Robinem, nie chce się w niego wcielać, chce być Batmanem”. Jednak dla mnie, jako dzieciaka, zawsze był postacią, dzięki której mogłem lepiej poznać świat Batmana. Nie ma dla mnie drugiego takiego bohatera w świecie komiksu, która przeszłaby taką przemianę. Reszta superherosów na przestrzeni lat przeważnie pokazywana była ciągle w tym samym wieku. Obecnie spora ich część dorasta na naszych oczach i z małych chłopców czy dziewczynek staje się dorosłymi osobami. Zaczynają posiadać swoje własne życie i problemy.

Nightwing fanart

McKay zdradził, czego fani mogą spodziewać się po jego filmie i jakie ma podejście do CGI:

To będzie kozacki film akcji, z masą włożonego weń serca i emocji. Spodziewajcie się czegoś szalonego i sprawiającego frajdę. Ktokolwiek zostanie obsadzony w roli Nightwinga i pozostałych bohaterów, będzie musiał przejść przez pieprzony obóz przygotowawczy. Nie zamierzam użyć w filmie zbyt dużo efektów specjalnych. To będzie kawał realistycznego gówna. Prawdziwa kaskaderka, a do tego potrzebuję ludzi, który wykonają przed kamerą nieludzkie rzeczy. Dla całej ekipy i również widzów to będzie niesamowite doświadczenie. Nie chcę kolejnego filmu z dużą ilością CGI, lataniem i tego typu rzeczami. Wszystko co zobaczycie na ekranie, aktorzy będą musieli wykonać samodzielnie. Supermocą naszego bohatera jest bycie cholernie dobrym w sztukach walki i tych wszystkich gimnastycznych wygibasach. Chcę żebyście mogli to zobaczyć na ekranie. Szykuje się świetna zabawa.

Nightwing, którego prawdziwe nazwisko brzmi Dick Grayson, jest najbardziej znany jako pierwszy chłopak zakładający kostium Robina w komiksach DC. Swój debiut zaliczył na kartach Detective Comics #38 w kwietniu 1940 roku. Wtedy to po morderstwie rodziców poznał Bruce’a Wayne’a, który zrobił z niego swojego podopiecznego. Odtąd razem z Batmanem walczył z przestępczością w Gotham City. 

Na chwilę obecną nie wiemy kiedy Nightwing trafi na ekrany kin.

Źródło: Collider / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik kina, gier wideo i komiksów. Online 24/7. Redaktor prowadzący działów: Recenzje premier, Powrót do przeszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?