• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Informowaliśmy niedawno, że Kevin Spacey zagra główną rolę w filmie biograficznym Netflixa zatytułowanym Gore. Produkcja opowiada o Gore Vidalu, amerykańskim pisarzu, dramaturgu, scenarzyście i polityku, który napisał m.in. scenariusz do filmu Billy the Kid z Valem Kilmerem i ekranizacji powieści Mario Puzo, Sycylijczyk. Jednak największy sukces przyniosły mu trzy powieści, które napisał w latach 60. Były to: JuliaWashington D.C. oraz Mayra Breckinridge. Akcja filmu będzie się jednak rozgrywać w latach 80., w okresie kiedy Gore przegrał w wyborach do Senatu i powraca do swojej willi we Włoszech, zwanej La Rondinaia, mieszczącej się w małej wiosce na wybrzeżu Amalfi, by poradzić sobie z zanikiem inwencji twórczej i uczuciem znudzenia.

Teraz, do Spacy'ego, a także Helen Mirren i Jamesa McAvoya, dołączają kolejni aktorzy. Są to: Michael Stuhlbarg (Poważny człowiek, Zakazane Imperium), Douglas Booth (Marry Shelley), Freya Mavor (The sense of an ending), Nikolai Kinski (Yves Saint Laurent) oraz Griffin Dunne (Machina wojenna).

goreGerrit Fokkema, The Sydney Morning Herald/ GettyImages

Zobacz również: Siedem - Kevin Spacey nie był pierwszym wyborem Davida Finchera!

Stuhlbarg wcieli się w Howarda, odwiecznego kompana Gore'a. Booth i Mavor zagrają młodą parę, spędzającą wakacje na wybrzeżu Amalfi i która zostaje zdemoralizowana przez Gore'a. Z kolei Dunne i Kinski wcielą się kolejno w amerykańskiego kompozytora, Leonarda Bernsteina oraz sławnego rosyjskiego tancerza i choreografa, Rudolpha Nureyeva - stałych bywalców włoskiej rezydencji Gore'a.

Reżyserem produkcji jest Michael Hoffman (Ostatnia stacja), który we współpracy z Jay'em Parini przygotował scenariusz na podstawie napisanej przez niego wnikliwej biografii o artyście zatytułowanej Empire of Self: A Life of Gore Vidal. Premiera filmu odbędzie się na platformie Netflix w 2018 roku.

Źródło: comingsoon.net / Ilustracja wprowadzenia: Miller Mobley

 

Wiesz, co z tym zrobić


Aleksandra Czekaj

Aleksandra Czekaj

Redaktor

O mnie:

Miłośniczka kina nowej przygody, komedii i filmów gangsterskich. Zakochana w miłosnej trylogii Linklatera, La La Land, Ostatnim Mohikaninie, Szklanej pułapce i Drive. Najlepsze seriale? Przyjaciele, The Wire, Buffy.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.