Jamie Lee Curtis powróci w Halloween w 2018 roku!

Fani klasyki horroru na pewno pamiętają Halloween – serię filmów, której pierwsze częsci powstały na przełomie lat 70. i 80. Główną bohaterkę, Laurie Strode, grała tam Jamie Lee Curtis – począwszy od Halloween z 1978 roku, gdzie po raz pierwszy musiała zmierzyć się z przerażającym Michaelem Myersem. Pojawiła się w tej samej roli jeszcze kilka razy – w sequelu w 1981 roku oraz w Halloween: 20 lat później w 1998 roku. Serię zamyka Halloween: Powrót, gdzie Laurie Strode zostaje uśmiercona. Mimo tego faktu, w najnowyszm filmie, który premierę będzie miał w przyszłym roku… bohaterka powróci na ekrany! Zagrać ma ją ponownie Jamie Lee Curtis.

jamie lee curtis halloween 2018

Zobacz również: Nowa Lisabeth Salander wybrana!

Jak twórcy zamierzają wytłumaczyć fakt jej śmierci w poprzedniej części? Po prostu stworzą inną historię, bez związku fabularnego z poprzednimi. Obraz wyreżyserować ma David Gordon Green, który będzie także współautorem scenariusza wraz z Danny’m McBridem. Produkcją zajmie się studio Universal Pictures. Światowa premiera filmu zapowiedziana jest na 19 października 2018 roku – 40 lat po premierze pierwszej części serii.

Źródło: comingsoon.net / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Halloween: Powrót/ Dimension Films

Stały współpracownik

Fanka różnorodnej twórczości filmowej - od Lyncha, poprzez Dolana aż po Tarantino. Uwielbia festiwale filmowe, w szczególności Camerimage, który od kilku lat gości w jej rodzinnym mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?