• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

 

W ramach ciekawostek warto wspomnieć, że w latach 70. przy okazji premiery filmu Gwiezdne Wojny: Nowa nadzieja wydawnictwo Marvel wypuściło komiksową wersję historii Luka Skywalker'a i jego ferajny. Scenariusz George'a Lucasa mniej więcej pokrywał się z pierwszymi numerami serii, lecz później zwyczajnie zabrakło pierwowzoru do adaptowania, koniec końców Imperium kontratakuje wyszło dopiero w 1980 roku. Marvel jednak nie przestawał wydawać komiksów z Gwiezdnych wojen, a po tym jak opowiedzieli fabułę z epizodu IV popuścili wodzę wyobraźni i dopisali dalsze losy Luke'a Skywalkera na swoją własną modłę, w stu procentach odmienną od tego, co znamy z filmów. Oczywiście przy okazji Imperium Konratakuje znów wrócono na wierne lucasowej sadze tory, tylko po to, by chwilę później z nich zjechać i pokazywać wydarzenia sprzeczne z epizodem V.

rys. Marvel Comics

W ten sposób dochodzimy do wydanego w 1981 roku 49 numeru serii Star Wars, zatytułowanego The Last Jedi. Jego okładkę możecie podziwiać powyżej. Scenariusz zaś napisał Mike W. Barr, twórca Kruka, a za rysunki odpowiada Walt Simonson, uznany rysownik Batmana, Avengers i X-men. Fabuła opowiada o tajnej misji Luke'a i Lei, którzy wyruszają na pokrytą dżunglą planetę w odpowiedzi na tajemniczy sygnał mówiący, że ma rozwiązanie, jak nastawić wszystkie planety przeciwko Imperium. Szczegółowy opis historii możecie przeczytać chociażby tutaj. My dalej nie będziemy zdradzać fabuły, gdyż prosi o to sam Mark Hamill. Aktor zaledwie kilka godzin temu napisał tweeta, w którym ostrzega, że zapoznanie się z tym komiksem grozi zepsuciem sobie przyjemności z oglądania Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi. Najwyraźniej nie tylko tytuł łączy go z nadchodzącym filmem Riana Johnsona. Czy warto to sprawdzić, pozostawiamy czytelnikom. Jaka jest prawda dowiemy się tak czy inaczej 14 grudnia, gdy VIII epizod sagi wejdzie do kin.

 

Zobacz również: Observer - recenzja polskiego thrillera science-fiction

źródło: twitter.com / ilustracja wprowadzenia: Marvel Comics

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krzysztof Warzała

Krzysztof Warzała

Dziennikarz

O mnie:

Miłośnik prawdziwego kina, a nie tych artystycznych bzdur. Jeśli masz ciekawy temat do opisania, pisz tutaj - [email protected]


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.