• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
zajawka reklama

CinemaScore to amerykański ranking pozwalający publiczności ocenić film w dniu premiery. W każdy piątek, w losowo wybranych miastach przybyłym na projekcję ludziom wręcza się krótką ankietę po seansie - oprócz kilku podstawowych informacji o oceniającym, musi on wybrać kategorię filmu od A do F. Dodatkowo pyta się o to, czy dana osoba jest zadowolona z przybycia do kina, czy nabyłaby film na DVD bądź Blu-ray i jaki był powód przybycia na konkretną projekcję. Kategoria A to box office'owy "pewniak", podczas gdy F zwiastuje finansową klęskę. Taką właśnie ocenę otrzymał najnowszy film Darrena Aronofsky'ego - mother!.

MotherFot. kadr z filmu/United International Pictures

Nawet gdyby mother! nie był dziełem niepokojącym, kontrowersyjnym i trudnym w odbiorze, i tak miałby bardzo duże trudności w zdobyciu piorunujących zysków w box offisie - wszak jego konkurencją jest To, film bijący kolejne rekordy, będący najbardziej zyskownym horrorem wszechczasów w początkowych dniach projekcji. Fakt, że przy mother! Czarny Łabędź mógłby się wydawać prosty niczym film Dinseya i przyjemny do oglądania, najnowszemu dziełu Aronofsky'ego zdecydowanie nie pomaga.

Zobacz również: Jennifer Lawrence myśli o dwuletniej przerwie od aktorstwa

Dodajmy, że rating F nie mówi o jakości i wartości filmu, a jedynie o jego zdolności przyciągania ludzi do kin. Choć możemy być pewni, że mother! to nie jest lekka produkcja rodzinna, to na pewno znajdą się fani trudniejszych tematów, niedosłownego przesłania i mnóstwa metafor. Przecież za to przede wszystkim cenimy Darrena Aronofsky'ego. Przedpremierową recenzję mother! znajdziecie tutaj.

motherFot. kadr z filmu/ United International Pictures

W obsadzie filmu, oprócz Jennifer Lawrence i towarzyszącego jej Javiera Bardema, znajdują się również następujące osoby: Michelle Pfeiffer (Co kryje prawdaMroczne cienie), Ed Harris (Snowpiercer: Arka przyszłościPiękny umysł), Domhnall Gleeson (Ex MachinaGwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy) i Brian Gleeson (Królewna Śnieżka i ŁowcaAssassin’s Creed).

Aronofsky pełni przy omawianym obrazie aż trzy funkcje. Jest reżyserem, scenarzystą oraz producentem! W ostatniej z rzeczonych funkcji wspomagają go Scott Franklin i Ari Handel. Polska premiera mother! została zaplanowana na 3 listopada 2017 roku.

Źródło: vanityfair.com / Ilustracja: Materiały prasowe/Venice Film Festival

 

Wiesz, co z tym zrobić


Kasia Gołębiewska

Kasia Gołębiewska

Stały współpracownik

O mnie:

Fanka różnorodnej twórczości filmowej - od Lyncha, poprzez Dolana aż po Tarantino. Uwielbia festiwale filmowe, w szczególności Camerimage, który od kilku lat gości w jej rodzinnym mieście.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.