Liga sprawiedliwosci

Odtwórca roli Generała Huxa z Przebudzenia Mocy komentuje zwolnienie Colina Trevorrowa!

W zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że J. J. Abrams będzie zarówno scenarzystą, jak i reżyserem Epizodu IX Gwiezdnych wojen po zwolnieniu Colina Trevorrowa. Domnhall Gleeson – odtwórca roli Generała Huxa w Trylogii Sequeli Gwiezdnych wojen – rozmawiał z portalem IGN na temat zmian, jakie zaszły w związku z filmem domykającym obecną trylogię. Był jednak bardzo zachowawczy, biorąc pod uwagę, że los jego postaci po Ostatnim Jedi nie jest jeszcze znany:

Nie mogę wypowiadać się z każdej perspektywy, no chyba że jako osoba lubiąca te filmy. Tym bardziej, gdy pewne informacje nie są ujawnione każdemu i nikt nie wie, co wydarzy się przy okazji Ostatniego Jedi – czy będę w niego zaangażowany, czy nie. Nie traktuję tego jako ktoś zainteresowany tym lub też nie. To całkowicie osobna kwestia.

Aktor oczywiście wyraził własne zdanie, jednak podkreślił, że jeśli wytwórnia uznała to za dobry ruch dla marki, to warto iść naprzód i zrobić bardzo dobry film:

Wiecie – to, co spotkało Colina, było przykre. Jeżeli jednak jego odejście było dobrym rozwiązaniem dla firmy, to trzeba to zaakceptować i przyjąć do wiadomości jako właściwą decyzję podejmowaną w każdej relacji, czyż nie? Tak się zdarza.

Filmowy Hux wyraził też podekscytowanie z powodu ponownej współpracy z J. J. Abramsem, zwłaszcza że bardzo dobrze wspomina pracę przy Przebudzeniu Mocy:

J. J. Abrams jest świetnym reżyserem. Myślę, że wykonał znakomitą robotę przy siódmym epizodzie i jego wybór po odejściu Colina ma sens. Wieść o jego powrocie w kolejnej części fani jego filmów potraktują jako dobrą nowinę.

https://www.youtube.com/watch?v=JWENGFKQaL0

Zobacz również: Gwiezdne Wojny – J.J. Abrams reżyserem i scenarzystą Epizodu IX!

Scenarzystami Epizodu IX są J. J. Abrams i Chris Terrio (Liga sprawiedliwościArgo). Film, wyprodukowany m.in. przez Kathleen Kennedy, Michelle Rejwan i J. J. Abramsa, będzie zwieńczeniem nowej trylogii ze świata Gwiezdnych Wojen, która rozpoczęła się z premierą Przebudzenia Mocy. W grudniu tego roku światło dzienne ujrzy ósmy epizod sagi pt. Ostatni Jedi.

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe Lucasfilm

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta