Nie dla J.J. Abramsa. Fani Gwiezdnych wojen wystosowali petycję!

J.J. Abrams w ubiegłym tygodniu oficjalnie został reżyserem dziewiątego epizodu Gwiezdnych wojen. Lucasfilm zaufało twórcy Zagubionych ze względu na sukces siódmej części sagi. Sukces finansowy, który łączył się z pozytywnymi rekacjami, jakie wystawili filmowi widzowie i krytycy. Nie wszyscy, oczywiście, bo bardzo duża ilość fanów miała zarzuty dotyczące podobieństwa Przebudzenia Mocy do Nowej nadziei. Są nawet tacy, którzy tak bardzo boją się powtórki z rozrywki, że wystosowali do Lucasfilm petycję o zwolnienie Abramsa z tej roli. Na chwilę obecną podpisało się pod nią prawie 2700 osób.

Zobacz również: Ogłoszono datę rozpoczęcia produkcji Epizodu IX Gwiezdnych wojen!

Autorem petycji jest Matt Vela. Swoje stanowisko argumentował wspomnianym wcześniej podobieństwem częśći siódmej do czwartej, oraz faktem, iż twórca, tworząc swój film dwa lata temu, nie podjął żadnego ryzyka i stworzył film zbyt bezpieczny. Na koniec dodał, że fani Gwiezdnych wojen zasługują na więcej, a wręcz żądają więcej. Jeśli wy również nie widzicie J.J. Abramsa jako reżysera zamknięcia nowej trylogii, możecie podpisać petycję pod TYM adresem.

https://www.youtube.com/watch?v=zB4I68XVPzQ

Scenarzystami Epizodu IX są J. J. Abrams i Chris Terrio (Liga sprawiedliwościArgo). Film wyprodukowany m.in. przez Kathleen Kennedy, Michelle Rejwan i J. J. Abramsa będzie zwieńczeniem nowej trylogii ze świata Gwiezdnych Wojen, która rozpoczęła się z premierą Przebudzenia Mocy. W grudniu tego roku wychodzi ósmy epizod sagi o podtytule Ostatni Jedi. Wspominany natomiast dziewiąty ujrzy światło dzienne 20 grudnia 2019.

źródło: Change.org / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor prowadzący działu recenzji filmowych

Od 2015 w Movies Room, od 2018 odpowiedzialny za działalność działu recenzji filmowych. Uwielbia Wesele Smarzowskiego, animacje Pixara i Breaking Bad. A, no i zawsze kiedy warto, broni polskiego kina.

Kontakt pod l.kolakowski@moviesroom.pl

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?