• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

 

Jak donosi serwis Variety, Matt Damon zagra w nadchodzącym filmie Charlatan! W kogo mógłby wcielić się tak popularny aktor? W filmie ujrzymy go jako Johna R. Brinkleya – postać, która zrewolucjonizowała XX wiek. W jaki sposób? Czytaj dalej!

Dzieło oparte zostało na książce z 2008 roku o tytule Charlatan: America’s Most Dangerous Huckster, the Mab Who Pursued Him, and the Age of Flimflam, którą napisał Pope Brock.

charlatan Fot. nutsthefilm.com

Zobacz również: Nie dla J.J. Abramsa. Fani Gwiezdnych wojen wystosowali petycję!

Krótki opis książki: John R. Brinkley okazał się być najbardziej bezwstydnym człowiekiem w Ameryce. W 1917 roku wprowadził chirurgiczną metodę przywracania męskości. To był nonsens, jednak „doktor” Brinkley szybko stał się jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Znany „obalacz znachorów” obiecał, że najbardziej śmiały i niebezpieczny szarlatan szybko zniknie ze świata biznesu, jednak każdy ruch napędzał Brinkleya do coraz to nowszych pomysłów. Znaczną rolę odegrały tu reklamy, telewizja i polityka, rozpowszechniając jego kolejne absurdalne idee. Cała sprawa wkrótce zakończyła się na rozprawie sądowej, mimo to jednak „doktor” stał się wiecznym symbolem niegodziwości i łotrostwa.

Damon pracuje nad filmem u boku Kimberly Stewad. Oboje wcześniej tworzyli również film Manchester by the Sea. Natomiast scenariuszem zajmą się Brian Koppelman i David Levien.

Co ciekawe, powstaje jeszcze inny, konkurencyjny projekt o życiu Johna R. Brinkleya w reżyserii Richarda Linklatera. W roli głównej zagra tam Robert Downey Jr.

Źródło: comingsoon.net / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Anna Kozłowska

Anna Kozłowska

Stały współpracownik

O mnie:

Nostalgiczne brzmienia, francuskie kino lat 60. oraz tony książek - to wszystko!


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.