Advertisement

Terminator 6 – Linda Hamilton ponownie jako Sarah Connor!

Po ponad 25 latach powraca! Linda Hamilton, którą po raz ostatni widzieliśmy w roli matki Johna Connora, Sarah, w sequelu Terminatora zatytułowanego Dzień sądu, powróci w 6. części franczyzy. Taką informację podał sam James Cameron, mówiąc:

Wtedy była ważnym symbolem dla swojej płci i prawdziwą gwiazdą akcji. Teraz, gdy powróci, będzie olbrzymim sygnałem tego, że wciąż jest doświadczoną wojowniczką.

Gdy w obsadzie znajduje się Hamilton, teraz Cameron ma nadzieję, że jego film ponownie będzie manifestem roli płci w filmach akcji.

Starzy kolesie po 50, 60 lat zabijają złych kolesi, ale nie było jeszcze kobiet w tym wieku, które to robią – mówi reżyser, odnosząc się do starzejących się aktorów, którzy – mimo swojego wieku – wciąż pojawiają się w filmach akcji.

linda hamilton terminator

Zobacz również: Schwarzenegger nienawidził scenariusza Terminatora 2!

James Cameron, mimo iż odzyskał prawa do swojej ukochanej marki i jest producentem wykonawczym filmu, nie zasiądzie na stołku reżyserskim, bo w tym czasie będzie zajęty nowymi częściami Avatara. To miejsce przypadło reżyserowi Deadpoola, Timowi Millerowi, który miał już okazję pracować z Cameronem w 1991 roku przy produkcji Terminator: Dzień sądu. Obaj Panowie stworzyli odpowiedni zespół scenarzystów, planujących prawdopodobnie trylogię, która będzie zupełnie odrębną historią. W jego skład wchodzą: David Goyer (Blade, Mroczne miasto, Batman Nolana), Charles Eglee (Cień Anioła, Dexter), Josh Friedman (Terminator: Kroniki Sary Connor, Wojna światów) oraz Justin Rhodes.

W najnowszej odsłonie Terminatora powróci również Arnold Schwarzenegger, więc obecny będzie prawie cały oryginalny zespół, ale nie tylko na starych znajomych Cameron liczy.

Szukamy również kobiety około 18 lat, która będzie ozdobą nowej historii. Wciąż będziemy zaginać czas. Będą postacie z przyszłości i teraźniejszości. W głównej mierze pojawią się nowi bohaterowie, ale będziemy mieć również postacie, w których wcielają się Arnold oraz Linda i odpowiednio zakotwiczą naszą historię.

Hamilton zagrała w pierwszej części Terminatora z 1984 roku, wcielając się wówczas w jedną z pierwszych, najsilniejszych bohaterek na srebrnym ekranie, Sarę Connor. W oryginalnym filmie poznaliśmy ją, gdy była jeszcze niewinną kelnerką, którą pragnie zabić bezwzględny Terminator i dowiaduje się, że urodzi syna, który poprowadzi ludzi do walki przeciwko maszynom. Aktorka powróciła do swojej roli jeszcze w sequelu z 1991 roku, jednak tym razem była już prawdziwą wojowniczką, która walczyła jak niedźwiedź, by za wszelką cenę ochronić swojego syna. Postać Sary ponownie pojawiła się w produkcji Terminator: Genisys z 2015 roku, ale wówczas w bohaterkę wcieliła się Emilia Clarke (Gra o Tron).

Źródło: hollywoodreporter / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośniczka kina nowej przygody, komedii i filmów gangsterskich. Zakochana w miłosnej trylogii Linklatera, La La Land, Ostatnim Mohikaninie, Szklanej pułapce i Drive. Najlepsze seriale? Przyjaciele, Młody Papież, The Wire, Buffy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?